Kadın Oyunları Festivali Türkiye’de ilk kez dört kentte başlıyor!

Türkiye’nin ilk kadın temalı tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali, Mart ayı içerisinde dört ayrı yerde sanatseverler ile buluşuyor!

Ankara Sanat Tiyatrosu sanat yönetmenliğinde ve Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile seyircili olarak yapılacak festival 1-5 Mart tarihleri arasında Bandırma Belediyesi ev sahipliğinde Barış Manço Kültür Merkezi’nde başlayacak ve 4-11 Mart tarihleri arasında Ankara’da AST Bilkent Sahne’de devam edecek. 23-27 Mart tarihlerinde ise Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Vural Sineması Nejat Uygur sahnesinde yine seyircili olarak sahnelecek olan festival oyunlarının dijital gösterimi ise Çanakkale Belediyesi aracılığı ile belediyenin sosyal medya hesaplarından 8-17 Mart tarihleri arasında tüm Türkiye’den izlenebilecek.

Toplam 7 oyun, 17 gösterim ile her ayakta farklı oyunların sahneleneceği festivalde, salonların boş koltuklarında cinayete kurban giden kadınların fotoğrafları asılı olacak. Pandemi kuralları gereği boş bırakılacak olan koltuklar da satışa açılmış olup gelirinin bir bölümü “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu”na aktarılacak.

Festival direktörü Hasan Aldemir yaptığı açıklamada, amaçlarının sadece bir festival yapmaktan öte, kadınları ilgilendiren her türlü soruna sanat cephesinden de güçlü bir serzenişle farkındalığın üst seviyelere çıkmasını ve kadın mücadelesine, festivali her sene farklı kentleri de dahil ederek destek vermek olduğunu söyledi.

Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kadın karikatüristlerinden Ramize Erer’in karikatür sergisi de festival süreleri boyunca festival salonlarında ziyaretçilere açık olacak.

blank

KADIN OYUNLARI FESTİVALİ – FESTİVAL PROGRAMI

Bandırma / 1-5 Mart 2021 / Barış Manço Kültür Merkezi
1 Mart Pazartesi – Frida
2 Mart Salı – Shirley
3 Mart Çarşamba – Bernarda
5 Mart Cuma – Evin Kokusu
1-15 Mart – Ramize Erer Karikatür Sergisi
Ankara / 4-11 Mart 2021 / AST Bilkent Sahne
4 Mart Perşembe – Frida
9 Mart Salı – Dansöz
10 Mart Çarşamba – Evin Kokusu
11 Mart Perşembe – Bernarda
4- 11 Mart – Ramize Erer Karikatür Sergisi
Çanakkale / 8-17 Mart 2021 / Çanakkale Belediyesi Sosyal Medya
8 Mart Pazartesi – Furuğ
15 Mart Pazartesi – Dansöz
16 Mart Salı – Evin Kokusu
17 Mart Çarşamba – Bernarda
Ayvalık / 23-27 Mart 2021 / Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi
23 Mart Salı – Shirley
24 Mart Çarşamba – Dansöz
25 Mart Perşembe – Evin Kokusu
26 Mart Cuma – Bernarda
27 Mart Cumartesi – Ben Anadolu
23-27 Mart – Ramize Erer Karikatür Sergisi

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.