gazetemag tv

K-pop yıldızları toplu tecavüz suçlaması nedeniyle hapis cezasına çaptırıldı

Güney Kore’de K-pop yıldızları Jung Joon-young ve Choi Jong-hoon, toplu tecavüz suçlaması nedeniyle hapis cezasına çaptırıldı.

Yargıç ayrıca şarkıcıların 80 saat cinsel şiddet terapisi görmesine karar verdi. Pop yıldızlarına 5 yıl süreyle çocuklarla çalışma yasağı da getirildi. Dava, Güney Kore’yi sarsan K-pop yıldızlarının karıştığı seks ve taciz skandallarından biriydi. Yargıç Kang Seong-soo kararını açıklarken Jung’un, “Bilinci yerinde olmayan kadınlara tecavüz ettiğini, tecavüz sırasında kaydettiği görüntüleri sosyal medyadaki bazı gruplarda paylaştığını” belirterek, “Daha sonra bunları gören mağdurların neler hissettiğini anlamamız mümkün değil” dedi. Kang, Jung’un mağdurları “bir zevk aracı” olarak gördüğünü, Choi’nin de hiç pişmanlık duymadığını söyledi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI!

Bir yetenek yarışmasıyla şöhrete kavuşan Jung, kararın açıklanmasından önceki ifadesinde “Yaptığım aptallıklar için çok pişmanım. Bundan sonra da hep bu pişmanlıkla yaşayacağım” dedi. İki şarkıcı da kararı gözyaşları içinde dinledi. Jung, kadınları gizlice görüntüleyip bunları paylaştığının ortaya çıkmasından sonra martta müziği bıraktığını açıklamıştı.

GÖRÜNTÜLER TESADÜFEN BULUNDU!

Ocak ve Mart 2016’da iki ayrı partide yaşandığı belirtilen olaylar, polisin “K-pop süper starı” Seungri’yle ilgili soruşturması sırasında ortaya çıktı.

Seungri’nin Jung’la aynı sohbet grubunda olduğu ve polisin tecavüz videolarına bu sırada rastladığı belirtiliyor.

Albümü 140 milyon adet satan Seungri muhtemel yatırımcılara seks işçisi sağlamakla suçlanıyordu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.