John Bolton’dan darbe itirafı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik eski Danışmanı John Bolton, bir televizyon programında kendisini, “başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri” olarak tanımladı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik eski Danışmanı John Bolton, darbeye ilişkin itiraf gibi bir açıklamada bulundu.

Bolton, CNN televizyonunda katıldığı bir programda kendisini, “başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri” olarak tanımladı.

Bolton bu itirafı, 2020 Başkanlık seçimlerinin ardından Trump destekçilerinin, Kongre binasına düzenledikleri baskının, “dikkatlice planlanmış bir darbe” olarak nitelendirilmesi ardından yaptı.

Bu ifadenin doğru olmadığını belirten Bolton, Trump’ın böyle çalışmadığını, bir fikirden başka bir fikre kolay atladığını söyledi.

Sunucu Jake Tapper’ın, “Darbe yapmak için son derece zeki olmaya gerek yok” diye karşılık vermesi üzerine Bolton’dan darbe itirafı geldi.

Bolton, “Burada değil de başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri olarak buna katılmıyorum. Bu çok çalışma gerektirir. Onun yaptığı bu değildi” yanıtını verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.