Jack&Jones, sürdürülebilir moda ile geri dönüşüm hareketini destekliyor

Dünyaca ünlü Danimarka markası Jack&Jones, Bodrum’da bulunan yelkenlisinde okyanuslara, sahillere ve nehirlere atılmış plastiklerden üretilen geri dönüştürülmüş polyester kullanarak tasarlanan yeni şort mayo koleksiyonunu tanıttı. Yakıt kullanımını azaltmak için Jack&Jones’un sponsor olduğu yelkenli yarış takımıyla yolculuğa çıkan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran gibi isimler yeni koleksiyonu deneyimledi.

Sürdürülebilir bir gezegen için gelişmiş teknolojiler ile üretim anlayışını dönüştüren Jack&Jones, sürdürülebilir koleksiyonlarına bir yenisini ekledi. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte mayo koleksiyonun materyalini okyanuslara, nehirlere ve sahillere atılmış plastiklerden geri dönüştürerek elde eden Jack&Jones, yeni tasarımlarını sponsoru olduğu yelkenli takımıyla yola çıkarak tanıttı. Yelkenli yolculuğuna katılan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran koleksiyonu deneyimledi.

Jack&Jones’un yakıt kullanımını azaltmak amacıyla sponsor olduğu yelkenli takımı Bravo Sailing ile Bodrum koylarında keyifli bir yolculuğa çıkan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran temel yelkenli eğitimi derslerinin ardından mavi sularda koleksiyonu deneyimledi. Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen şort mayoların suyla temas ettiğinde farklı desenlerin belirdiği modelleri büyük bir ilgiyle karşılandı. Jack&Jones, 55 farklı modelin bulunduğu geniş mayo koleksiyonu ile 50 Kg atık toplanmasıyla ürettiği materyal içeriği sayesinde plastik atığını azaltarak geri dönüşüm hareketini desteklemesinin yanı sıra özgün tasarımlarıyla sürdürülebilir modaya dikkat çekti.

Jack&Jones’un geri dönüştürülmüş polyester kullanılarak üretilen özgün mayo koleksiyonunu Jack&Jones mağazaları ve Deniz – Jack & Jones (jackjones.com.tr) ‘de bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.