İZSU ekipleri yoğun yağış alan bölgelere anında müdahale ediyor

Kentte özellikle Bornova ve Bayraklı ilçelerinde etkili olan yağışlara İZSU ekipleri tarafından hızla müdahale ediliyor. Bayraklı ve Bornova bölgesinde toplam 70 personelden oluşan ekip, 8 büyük kombine aracı ve 6 küçük kanal açma aracı ile çalışmalarını sürdürüyor. Yağışın neden olduğu sıkıntılar İZSU ekiplerinin yoğun gayreti ile çözüme kavuşturuluyor.

İZSU ekipleri kentte özellikle Bornova ve Bayraklı ilçelerinde etkili olan yağışların neden olduğu sorunlara müdahale ediyor. Bayraklı ve Bornova bölgesinde toplam 70 personelden oluşan ekip, 8 büyük kombine aracı ve 6 küçük kanal açma aracı ile çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ızgara temizliği yapıyor ve seyyar pompalarla suları çekiyor. Kısa sürede yüksek miktarda yağış alan bölgelerde yaşanan taşkın sorunu ekiplerin müdahalesi ve yoğun çalışması ile sonrası normal seviyeye döndürüldü ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçildi.

Yağmursuyu ayrıştırma çalışmalarına devam
Bornova ve Bayraklı bölgesinde su baskınlarının kalıcı çözümüne yönelik yağmursuyu ayrıştırma çalışmaları kesintisiz sürdürülüyor. Manavkuyu Mahallesi, Erzene Mahallesi, Yavuz Caddesi, Sakarya Caddesi ve Ankara Caddesi’ni de kapsayan projenin büyük bölümünün 2022 yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
İZSU Genel Müdürlüğü daha önce Üçkuyular 16. Sokak, Balçova Hacı Ahmet Deresi, Mithatpaşa ve Kemeraltı gibi kronikleşmiş taşkın sorunu yaşanan bölgelerde gerçekleştirdiği yağmur suyu ayrıştırma projeleri ile yaşanan sorunlar kalıcı şekilde çözüme kavuşturmuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.