İzmir’de müzik temalı kısa film yarışması sonuçlandı

2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde ‘müzik’ temalı ‘Kısa Film Proje’ yarışmasında kazananlar belli oldu.

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliği ile düzenlenen 2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali kapsamında yer alan Müzik Temalı Kısa Film Proje Yarışması sonuçlandı.

Hilmi Etikan, Işıl Özgentürk, Prof. Dr. Lale Kabadayı, Nihat Durak, Tahsin İşbilen, Cumhur Bakışkan, Vecdi Sayar’dan oluşan Seçici Kurul, başvuran 67 projeyi değerlendirerek aralarından 10’unu belirledi.

Kazanan proje sahipleri İzmir, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Sakarya ve Konya illerinden olurken, yarışmada seçilen proje ve yönetmenler şöyle oldu:

Bosna, Gece ve Müzik /Şenol Çöm
Elbet Bir Gün / Enes Yıldız
Mardin Diller ve Dinler / Elif Yiğit
Musiversalism / Orçun Buldaç
Nokta / Hakan Gül
Notalar Susmaz / E. Kemal Mert
Playback / Onur O. Akşit
Radyodaki Şarkı / Aslı Coşar
Sessiz Senler / Nisa Nemutlubakış
Sevgili Marsias / Simge Günsan

Proje sahiplerinin 11-15 Haziran tarihleri arasında İzmir Sanat’ta düzenlenecek Proje Geliştirme Atölyesi’ne katılacağı ve katılımcılara 5 biner lira verileceği bildirildi.

Yarışmanın seçici kurul üyeleri danışmanlığında gerçekleşecek atölye sonrasında filmler çekilecek.

Filmler tamamlanıp, önümüzdeki yılın festivalinde gösterildiğinde filmlerin yönetmenlerine de ikinci bir 5.000 TL daha verileceği bildirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.