İzmir’de Cumhuriyet Meydanı Athena ile coştu

İzmirliler 2016 yılına Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Athena konseri ve yeni yıl partileriyle girdi.

Hava sıcaklığının eksi dereceye düşmesine rağmen binlerce İzmirli ,Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. “Athena” sahneye koyulan ısıtıcılarla ısınırken, hareketli parçalarıyla da meydanı ısıttı. Büyükşehir Belediyesince düzenlenen konser programı için saatler öncesinden meydana gelen her yaş grubundan vatandaşlar, güvenlik önlemleri altında üzerleri aranarak içeriye alındı.
İzmirliler, 2015 yılının son dakikalarını Athena grubunun eski ve yeni albümünden seslendirdiği şarkılara eşlik ederek geçirdi. Athena grubunun solisti Gökhan Oğuz, herkese mutlu yıllar dileyerek, soğuk havaya rağmen İzmir’de yeni yıla girmenin mükemmel bir keyif olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da konseri meydanda izledi. Gece yarısı yaklaşırken alanı dolduran kalabalığa seslenen Başkan Kocaoğlu, “Sevgili hemşerilerim, yeni yılınızı kutluyorum. 2016 yılında Ege Denizi’nde çocuklar ölmesin. 2016 yılında terör bitsin. 2016 yılında bölgemizdeki savaş sona ersin. Barış gelsin, kardeşlik gelsin, huzur gelsin. Barış dolu yıllar diliyorum” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Athena grubunun birlikte geri sayımı başlatmalarıyla daha da hareketlenen gecede, saatler 00.00’ı gösterdiğinde yaşanan coşku doruğa çıktı. İzmirliler, havai fişek gösterisi ve şarkılar eşliğinde yeni bir yıla umutla girdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.