İzmir Gaziemir Kızılay’dan Şırnak’a gönül köprüsü

Türk Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel başkanlığında hazırlanan İzmir’den Şırnak’a Gönül Köprüsü Projesi ile Şırnak’ta birçok yardım yapıldı.

İZMİR İGFA- Proje kapsamında ilk gün Şırnak ili Uludere ilçesi Taşdelen Mahallesi’nde, İlçe Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail Demirtaş ve Türk Kızılay Şırnak Şube Başkanı Muhittin Benek’in katılımıyla, 500 öğrenciye giyim paketlerinden oluşan hediyeleri dağıtıldı.

Türk Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel “Türk Kızılay Şırnak şubesinin tespit ettiği yetim aileleri evlerinde ziyaret edilerek gıda ve nakit yardımında bulunuldu ve vatandaşlarımızın hayır duaları alındı. Ev ziyaretleri bittikten sonra belirlenen liselerde öğrencilerimizle beraber olarak Kızılay ve gönüllülük konulu seminer verildi. Seminer sonunda okulun Kızılay temsilcisinin seçilmesi öğrenciler arasında büyük heyecan yarattı.”

Türk Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel, projenin son gününde Şırnak Valisi Osman Bilgin’in projeyi destekleyerek kendisine teşekkür belgesi vermesinden dolayı büyük bir onur yaşadığını belirtti. Dinçel, İzmir’den Şırnak’a Gönül Köprüsü Projesi‘ne ev sahipliği yapan Türk Kızılay Şırnak Şube Başkanı Muhittin Benek başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerine, Kızılay gönüllülerine, Şırnak Valisi Osman Bilgin’e, Uludere Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan’a, Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail Demirtaş’a, Taşdelen Köy Muhtarı Ali Çetin’e, Şırnak Güvenlik Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürü Şükrü Seven’e göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı da teşekkür etti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.