İyilik meleği Angelina Jolie

Ünlü yıldız Angelina Jolie’nin film çekimi için gittiği Kamboçya’da 12 çocuklu bir ailenin eğitim masraflarını üstlendiği ortaya çıktı.

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu ve yönetmen Angelina Jolie, Kamboçya’da 12 çocuklu bir aileye yardım eli uzattı.

“Daily Mail” gazetesinin haberine göre, yönetmenliğini yaptığı “First They Killed my Father (Önce Babamı Öldürdüler) filmi için ailesiyle geçen yıl Kamboçya’yı ziyaret eden Jolie, Siem Reap kentinde derme çatma bir kulübede yaşayan ailenin çocuklarının tüm eğitim masraflarını üstlendi.

ÜNLÜ ÇİFT, EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Jolie’nin kızları Shiloh ve Zahara’nın, 16 yaşındaki Leida Shoun ve kardeşleriyle Siem Reap kenti sokaklarında dilenirken tanıştığı ve kısa sürede arkadaş olduğu belirtildi.
Jolie ve kendisi gibi oyuncu olan eşi Brad Pitt’in, Leida’nın yaşları 1,5 ile 19 arasında değişen 11 kardeşini evlerinde ziyaret ettiği ve hayır kurumlarının dağıttığı yiyecek yardımıyla yaşamaya çalışan aileye yardım etme kararı aldığı kaydedildi.

KARDEŞİ EN İYİ OKULA KAYDETTİRDİLER

Çift, okul çağındaki 8 kardeşi ülkenin en iyi okullardan biri kabul edilen ve hem İngilizce hem de Kamboçya’nın resmi dili Khmerce eğitim veren New York Uluslararası Özel Okulu’na kaydettirdi ve tüm masraflarını üstlendi.

OKULA SERVİSLE GİDİYORLAR

Hükümet okulunun hem evlerine uzak olduğu hem de çocuk başına aylık 5 dolar ücret istediği için okula gidemediklerini belirten Leida, “En büyük hayalim okula gidebilmekti. Şimdi bu hayal gerçek oldu. Jolie ve Pitt sayesinde her gün servisle okula gidiyoruz. Öğleden sonra okulda karnımız da doyuyor. Şimdi tek isteğim, çok çalışmak ve benim gibi yoksul insanlara yardımcı olabilmek.” dedi.

“HEPSİ ÇOK AKILLI VE İSTEKLİ ÇOCUKLAR”

Adının açıklanmasını istemeyen bir okul yetkilisi de Shoun kardeşlerin kısa sürede okula uyum sağladıklarını ve başarılı olduklarını söyledi. Yetkili, “Bu çocuklara çok büyük bir fırsat verildi. Onlar da bunun farkında. Hepsi çok akıllı ve istekli çocuklar. Bu fırsat, gelecekleri için yeniden umut duymalarını da sağladı.” diye konuştu.

angelina-jolie

6 ÇOCUKLARI VAR

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (BMMYK) İyi Niyet Elçisi olan Jolie, 2002’de Kamboçyalı Maddox’u, 2005’te Etiyopyalı Zahara’yı, 2007’de de Vietnamlı Pax Thien’i evlat edinmişti. Jolie’nin 2014’te dünya evine girdiği Brad Pitt’ten de Shiloh, Vivienne Marcheline ve Knox Leon adında üç çocuğu bulunuyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.