IT Sektörü ve Üretim Sanayii’nin En İyi İşverenleri Listesi Ağustos’ta açıklanacak!

Türkiye’de Yılın En İyi İşverenleri’nin yanı sıra sektörel, bölgesel ve tema bazlı En İyi İşverenler listelerini açıklayan Great Place to Work® Enstitüsü, Ağustos 2022’de IT Sektörü ve Üretim Sanayii’nin en iyi işverenlerini açıklayacak. Listeye aday olmak için 10 Temmuz tarihi öncesine kadar Great Place to Work® Sertifikasyon programına dahil olunarak harika iş yeri kriterlerini sağlamak gerekiyor.

Bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren organizasyonların yer alacağı En İyi İşverenler IT™ 2022 listesi 9 Ağustos’ta, ülkemizin sektörel olarak itici gücü olan ve temsil ettiği çalışan sayısı bakımından öne çıkan üretim sektöründe faaliyet gösteren organizasyonların bulunduğu En İyi İşverenler Üretim™ 2022 listesi ise 24 Ağustos’ta açıklanacak. IT Sektörü ve Üretim Sanayii’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne aday olmak isteyen organizasyonların 10 Temmuz 2022 tarihinden önce sertifikasyon programına dahil olup Great Place to Work® harika iş yeri kriterlerini sağlayarak Great Place to Work Sertifikası sahibi olması gerekiyor.

Eyüp Toprak: “Ülkemizdeki bilişim ve üretim sektörü, Dünya’nın En İyileri ile rekabet edecek boyutta”

Türkiye’deki faaliyetlerinin 10’uncu yılında ‘Better World For All’ temasıyla herkes için, hepimiz için daha iyi bir dünya istediklerini belirten Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Son iki yıldır dünya başka bir şekle büründü. Üretim sanayiinin hayatımızdaki rolünü çok daha açık bir şekilde kavradık. Aynı şekilde hayatımızın her alanına değen IT sektörü de vaz geçilmezlerimiz arasına girdi. Bu iki sektörde yer alan organizasyonlar, ürün ve hizmetleriyle bizlerin hayatına dokunurken çalışanları için de harika işyerleri oluşturarak onlara harika işyeri deneyimi yaşatıyorlar. IT sektörü ve Üretim sanayiinde faaliyet gösteren organizasyonlar yalnızca iş hacmi olarak değil, aynı zamanda çalışan deneyiminde de Dünya’nın en iyileri ile rekabet edecek sonuçlar üretiyor. Daha önceki yıllardaki sonuçlara bakıldığında, IT sektöründe iş yerlerini genel olarak harika bir işyeri olarak tanımlayan Great Place to Work® sertifikasına sahip organizasyonların çalışanları diğerlerine göre yüzde 20 fazlayken bu oran Üretim Sanayii’nde yüzde 16 daha fazla. Bu nedenle ölçümleme yaparak sonuçları değerlendirmek çok önemli” dedi.

Sertifikasyon programımız organizasyonları global çapta harika işyeri olarak tescilleme imkanı tanıyor

Great Place To Work® enstitüsü, farklı büyüklük ve sektörlerdeki organizasyonlara 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda ölçümlemeler yaparak, araştırma ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu bağlamda Great Place To Work® enstitüsü, çalışanların mevcut işyerlerindeki deneyimine odaklanan “Trust Index™” çalışan deneyimi anketi ve Culture Audit™ for All metodolojisine dayanan 5 alanda organizasyonun herkes için harika bir iş yeri oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlemekte, raporlamakta ve yol haritaları çıkarmaktadır. Her yıl dünyanın dört bir yanında aynı kriterler dahilinde 7 binden fazla şirket ve 100 milyonun üzerinde çalışanla gerçekleştirilen anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediliyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Great Place to Work® sertifikasını elde eden organizasyonlar, bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanabiliyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.