İsu Örnek Proje ve Tecrübelerini Paylaşıyor

Kocaeli’ de uyguladığı örnek yatırım ve projelerle altyapı da öncü kurum olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, bilgi ve tecrübe ile örnek uygulama ve projelerini Türkiye Belediyeler Birliği ile yaptığı işbirliği ile ülkemizdeki su ve kanal idareleriyle paylaşıyor.

TBB İLE İŞBİRLİĞİ

İSU Genel Müdürlüğü, faaliyet alanı içinde altyapı ve işletme süreçlerinin planlaması ve sınırlı su kaynaklarının etkin şekilde yönetilmesiyle, su kayıp ve kaçaklarının azaltılması ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla oluşturulan uygulamalara yönelik bilgi sistemleri oluşturdu. Kuruma etkin su yönetimi imkânı sağlayan bu sistem ve uygulamaların ülkemizin diğer su ve kanalizasyon idarelerine de örnek olabilmesi bilgi ve birikimlerinin diğer idarelerle paylaşılması yararlı olacağı düşünülerek Türkiye Belediyeler Birliği ile işbirliği gerçekleştirdi.

ONLİNE EĞİTİM

Bu amaçla İSU Genel Müdürlüğü uzman idarecileri tarafından Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) İçmesuyu ve Kanalizasyon Altyapı Bilgi Sistemi (İKABİS) Eğitimi ve İçme Suyu Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimleri Su ve Atıksu Teknolojileri Dairesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Özkan Filiz ve İşletmeler Dairesi İçmesuyu ve Kanalizasyon Şube Müdürü Mustafa Tunçay ile uzman personel Burak Berk Kocaoğlu’nun verdiği eğitim, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Türkiye Belediyeler Birliği üzerinden su ve kanalizasyon ile ilgili idarelere verilen eğitimler İSU Genel Müdürlüğünün Yüksek Tüketimli Abone Hizmetleri Yönetimi, Geri Kazanım Suyu Uygulaması, Altyapı Plan ve Projelendirme Uygulamaları ve Atıksu Transfer İzleme Sistemi (KATİS) Eğitimleriyle devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.