İŞTE! Tarkan’ın ‘Kuantum 51’ için harcadığı para

Megastar Tarkan’ın yeni albümü “Kuantum 51” müzikseverlerle buluştu. Yıllardır merakla beklenen albümde 12 şarkı yer alıyor. Tarkan’ın ‘Kuantum 51’ için harcadığı meblağ ise dudak uçuklattı.

Megastar Tarkan, son yıllarda “Geççek” ve “Son Durak” adlı şarkılarıyla gündem olmuştu. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında yazdığı “Sen Rahat Uyu” adlı marş ile adından söz ettiren Tarkan’dan geçtiğimiz aylarda yeni albüm müjdesi gelmişti.

Megastar Tarkan, 7 yıl aradan sonra kaydettiği ilk albümü “Kuantum 51” ile sevenleriyle buluştu.

Prodüktörlüğünü Tarkan’ın üstlendiği Kuantum 51’de bu kez birden çok aranjör yer alıyor. Megastarın uzun yıllardır birlikte çalıştığı ve birlikte daha önce sayısız hite imza attığı Ozan Çolakoğlu’nun dört şarkıda düzenlemesi bulunuyor. Ayrıca albümde İskender Paydaş, Ateş Berker Öngören, Murat Matthew Erdem, Turaç Berkay Özer, Mert Kemancı düzenlemeleri de bulunuyor. Kuantum 51’de şarkıların birçoğunun söz ve müziği Tarkan imzası taşıyor. Bunun yanı sıra, sözleri Aysel Gürel’e ait iki şarkı, söz ve müziği Güler Özince’ye ait bir şarkı, Turaç Berkay Özer, Murat Matthew Erdem ve Serkan İzzet Özdoğan besteleri ve iki şarkıda Günay Çoban sözleri bulunuyor.

‘Megastar’ Tarkan’ın 7 yıl aradan sonra çıkardığı 11’inci albümü ‘Kuantum 51’ için 20 milyon TL harcadığı öğrenildi. Ünlü şarkıcılar albüm için bir stüdyoyla çalışırken Tarkan en iddialı 4 stüdyoyu eş zamanlı olarak kapattı. A takımı aranjörlerle çalıştığı öğrenilirken Tarkan’ın, 12 şarkıya klip çektiği, tanıtım için de “kesenin ağzını açtığı” belirtildi.

En son bir gazlı içecek markasıyla 150 milyon TL’ye anlaşan Tarkan, yaptığı sözleşme gereği Ağustos ayında 7 kentte halk konseri verecek

Albümde yer alan şarkılar:

1. Yo

2. İllallah

3. Olay

4. Şerbetli

5. Müteşekkir

6. Darmaduman

7. Ayrılık Töreni

8. Kalpte Savaş

9. Çınar

10. Enseyi Karartma

11. Sorma Gitsin

12. Vatanımsın

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.