İŞTE! İstanbul’un en çapkın ilçeleri

Happn’ın verilerine göre İstanbul’da en çok tanışma, Tarihi Yarımada’ya ev sahipliği yapan…

Tanışma uygulaması Happn, kullanıcılarının İstanbul’da en çok hangi ilçe ve caddelerde tanıştığını araştırdı.

Şehri bölgelere ayırarak inceleyen uygulamanın verileri, İstanbul’un online tanışma haritasını ortaya çıkardı.

Buna göre Happn kullanıcıları, en çok Fatih semtinde birbirleriyle tanışıyor. Her gün hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken ilçe, yollarının kesiştiği kişilerle tanışmak isteyenler için ideal bir seçenek konumunda.

Diğer yandan Fatih’i diğer semtlere bağlayan Vatan Caddesi ve Macar Kardeşler Caddeleri de en çok “crush” olunan noktalar arasında yer alıyor.

Tarihi Yarımada’nın ardından en popüler ikinci bölgeyi, Anadolu Yakası’nın sahil hattındaki üç komşu ilçesi oluşturuyor: Kadıköy, Üsküdar ve Maltepe. Bu bölgenin en çok ön plana çıkan caddeleri ise her daim İstanbul’un en popüler yerleri arasında yer alan Bağdat Caddesi ve Üsküdar’ın Paşa Limanı Caddesi.

İş dünyası Şişli – Beşiktaş hattında tanışıyor
Üçüncü sırada, Şişli-Beşiktaş hattındaki semtler ve caddeler yer alıyor. Happn verilerine göre Barbaros Bulvarı, Büyükdere Caddesi gibi profesyonel hayatın merkezinde yer alan caddeler bu hattın en çok öne çıkan yerleri.

Atatürk Havalimanı ilk sıralarda
En çok “crush” olunan bölgeler arasında dördüncü sıradaysa Bahçelievler – Yeşilköy hattındaki semt ve caddeler yer alıyor. Tahmin edilebileceği üzere bu bölgenin en popüler tanışma noktası, her gün on binlerce kişiyi ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı. Teknokulis

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.