İŞTE! Hande Erçel’in hayalindeki rol

ÇOK HEYECANLI, ÇOK İSTEKLİ. BÜYÜK PLANLARI VAR. MESELA, EKRANDAN BEYAZPERDEYE GEÇECEĞİ GÜNÜ İPLE ÇEKİYOR, SİNEMADA NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖRMEK, BU ALANDA DA KENDİNİ KENDİNE İSPAT ETMEK İSTİYOR. YILDIZI “GÜNEŞİN KIZLARI”YLA PARLAYAN, ŞİMDİLERDE “AŞK LAFTAN ANLAMAZ”LA SEYİRCİ KARŞISINDA OLAN HANDE ERÇEL, HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ ELELE’YE ANLATTI.

* Sahnede olmak çocukluk hayaliniz miydi?
– Evet, başka bir şey istemedim hiç. Çocukken de tiyatro oyunlarında rol aldım, zaten içimdeki bu heves tiyatroyla başladı. Lisedeyken bir oyun sahneleneceği zaman hep başı çekerdim, hatta Figen öğretmen, bu yolda ilerlersem bir gün çok iyi yerlere gelebileceğimi söylemişti. Bana çok inandı, ben de bu motivasyonla devam ettim ama karakalem çizime de çok yetenekliydim ve babam bu yeteneğimi değerlendirmemi istedi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nü de kazanınca oyunculuğu dışarıdan eğitim alarak yapabileceğime inandım; iyi ki öyle yapmışım. Şimdi Beyti Engin ve Filiz Kaya’dan ders alıyorum.

* Şöhret olmanın en heyecan verici yanı ne sizin için?
– Göz önünde olmak. Göz önünde olmayı seviyorum, çünkü göz önünde olduğunda daha çok insana kendini anlatabiliyorsun. İnsanlar kalbindeki iyiliği de güzelliğini de görebiliyor. Bu durum insanlara gerçekte nasıl biri olduğumu, işimi nasıl aşkla yaptığımı anlatıyor.

* Seksi ama aynı zamanda çocuksu bir haliniz var. Ekranda senaryoya bağlı ama gerçek hayatta hangisi öne çıkıyor?
– İkisi de.

* Sanat eğitimi almanın oyunculuğunuza nasıl katkıları oluyor?
– Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi benim için vizyon demek. Güzel Sanatlar, zaten farklı bakış açısına sahip insanlara özgü bir yer. Oraya girdiğim an dedim ki kendi kendime “Evet, ben buraya aitmişim”… Hayata farklı yerlerden bakmayı öğreniyorsun, estetiği görüyorsun.

KOLAY KOLAY AŞIK OLMAM

* “Aşk Laftan Anlamaz”daki Hayat karakteriyle gerçek hayatta benzerlikleriniz var mı?
– Evet, en çok da inadımız benziyor. Çok inatçıyım. Bir şeyi yapmam için ona inanmam lazım kesinlikle.

* Peki aşk, gerçekten laftan anlamıyor mu yoksa siz duyguları yerine mantığıyla hareket eden biri misiniz?
– Aşkta mantık var tabii ama bir yerde devre dışı kalıyor. Kalp isteyince sen ne kadar karşı çıkarsan çık, elinde değil. Kalbin istediğini yapmak zorundasın.

* Kolay aşık olur musunuz?
– Hayır.

* En çok beğendiniz özelliğiniz ne?
– Her şeye çok pozitifim. Bardağın her zaman dolu tarafımı görmeye çalışırım, çünkü boş tarafını görürsem bu hayatıma yansır. Moralimin bozulduğu durumlar elbette oluyor ama o zaman da kendimi motive edecek bir şey buluyorum.

hande ercel

GÜÇLÜ VE BAŞARILI KADIN GÜZELDİR

* Çekimlerden arta kalan zamanlarda neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?
– Seyahat etmeyi çok seviyorum. İstanbul’un görmediğim yerleri var hâlâ, oralara gitmeye çalışıyorum. Çizim yapmayı, arkadaşlarımla buluşup bir yerlere gitmeyi özlüyorum, çünkü çok yoğun çalışıyorum. Geçen sene çizim yapardım örneğin ama bu sene hiç zamanım yok. Ailem motivasyon kaynağım, onları görünce yenileniyorum.

* Güzellik ne ifade ediyor sizin için? Güzel kadını nasıl tanımlarsınız?
– Benim için güzel kadın güçlü ve başarılı kadındır. Ayaklarının üzerinde duran ve “hayır” diyebilen kadındır. Bir kadının her şeyden önce hayata karşı bir duruşu olmalı. Karşısındaki erkeği algılayışı ona güzellik katar. Başarı bir kadına yetmemeli, her zaman daha iyisini istemeli. Bence bunların hepsi güzelliğin içinde. Güzellik sadece dış görünüşle ilgili bir şey değil benim için. Bu duruş ve düşünce tarzı çok daha ön planda.

* Peki, siz kendinizde en çok neyi güzel buluyorsunuz?
– Ben gülmeyi çok seviyorum, o yüzden gülüşümü seviyorum. Dört tane gamzem var, onları da çok seviyorum.

KIRMIZI RUJ SEKSİ HİSSETTİRİYOR

* Makyajla aranız nasıl?
– Doğruyu söylemek gerekirse hiç aram yok, ben daha çok yüzünü yıka, dışarı çık tarzı bir insanım. Ama asla sevemeyeceğim şeyler var, örneğin simli farları hiç sevmem. Düğün makyajı gibi abartılı tarzlardan da hiç hoşlanmam. Düzenli olarak cilt bakımı yaptırıyorum, çünkü sette uzun saatler makyajla kaldığımız için ne kadar temizlerseniz temizleyin yetmiyor. Bu da yeni yeni edindiğim bir alışkanlık aslında.

* Moda sizin için ne kadar önemli? Asla giymem diyeceğiniz şeyler var mı?
– Moda diye abuk sabuk gördüğüm bir şeyi giymem tabii; bana neyin yakıştığını düşünüyorsam onu giyerim. Günlük hayatta skinny jean’leri, boyfriend jean’leri, mini düz elbiseleri seviyorum. Topuklu ayakkabıyla çok gezmem, çok nadirdir giydiğim ama takılara bayılırım. Takı her zaman kıyafetimden daha ön planda. Siyah ve nude tonları çok seviyorum. Çok renkli şeyleri sevmem, floresan renkleri de.

* Hem makyajda hem kıyafette sizi tanımlayan tek bir renk seçmenizi istersem neyi seçerdiniz?
– Tek kelimeyle kırmızı. Kırmızı ruja bayılırım. Maskara sürmeden dışarıya çıktığım da çok nadirdir, çünkü bence yüzdeki en önemli şey bakış.

* Neden kırmızı peki?
– Kırmızı ruj kendimi daha güçlü ve seksi hissettiriyor.

TAYLAND’DAKİ MASAJI BURADA YAPAMIYORLAR

* Bu kadar yoğun bir tempoyla çalışırken vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirmek için neler yapıyorsunuz, nasıl rahatlıyorsunuz?
– Streching yapıyorum. Esnemem gerekiyor yoksa vücudumun ağırlığını hissediyorum. Vakit bulursam masaja gidiyorum ama Tayland’da masaj yaptırdıktan sonra buradaki masajları çok sevmiyorum sanırım. Keşke her zaman orada masaj yaptırabilsem. Tayland çok farklı bir kültür, insanları çok mutlu. Kadınlar çok güçlü, özgüvenleri çok yüksek.

HAYALİMDEKİ ROL “SİYAH KUĞU”

* Oyunculukla ilgili hedefleriniz neler?
– Kendimi sinemada görmek, ne yapıp ne yapamayacağımı anlamak istiyorum. Bir dram filmi olabilir mesela. Bir de “Siyah Kuğu”da Natalie Portman’ın oynadığı rolü canlandırmayı çok isterdim.

* Hem güzel hem de çok yetenekli ve başarılı bulduğunuz oyuncu kim?
– Kesinlikle Natalie Portman. Penelope Cruz’u da çok beğenirim.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.