gazetemag tv

İŞTE! Game of Thrones’un sayısal gerçekleri

6’ncı sezona tabiri caizse bomba gibi bir giriş yapan Game of Thrones’un en fanatik hayranlarının bile bilmediği detayları öğrenmeye hazır mısınız?

1. En az dizi kadar ilgi çeken giriş jeneriğinin süresini hiç merak etmiş miydiniz? Her bölümde ekrana gelen jenerik 108 saniye sürüyor.

2. İlk 4 sezonda Hodor tam olarak 38 defa Hodor dedi.

3. Yazdığı karakterleri öldürme konusunda oldukça rahat davranan George R. R. Martin’in kitabından diziye uyarlanan seride bölüm başı 14.04 kişi öldürüldü.

4. Dizinin en nefret edilen karakterlerinden biri olan Joffrey 5 defa tokat yedi.

5. İngiltere ve Galler’de sadece 2014 yılında 244 bebeğe Arya adı verildi. Görünen o ki popülaritesi bu sezon daha da artacağa benzeyen karakterin bu sayıyı artırması ise sürpriz olmayacak.

6. Peki dizide en çok ekrana gelen karakterleri biliyor musunuz? İşte Westeros’un en popüler 3 karakteri…

Tyrion Lannister

Jon Snow

Daenerys

7. Fenomen dizinin bir bölümünün ortalama maliyeti 10 milyon dolar. Başka bir deyişle, her sezonunda 10 bölüm bulunan dizinin bir sezonunun ortalama maliyeti 100 milyon dolar.

8. Game of Thrones izleyenlerin yüzde 58’i erkek, yüzde 42’si ise kadın. Ntv

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.