İŞTE! Futbolda Türkiye’nin en büyüğü

Fortune Türkiye ve CRIF Türkiye’nin 2008 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 şirketini sıraladığı Fortune 500 Türkiye listesinin 2019 yılı sonuçları açıklandı.

Dünyanın önde gelen iş dünyası dergilerinden Fortune’un Türkiye’nin en büyük 500 şirketini açıkladığı listede Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş., sportif faaliyet gösteren diğer kulüplerin önünde yer alarak Türkiye’nin en büyük 294. firması oldu.

2019 yılı itibariyle en büyük 500 şirketin net satışlarının önceki yıla göre artış oranı %14,9 olarak gerçekleşirken 1,087 milyar TL’lik net satış hasılatını yakalayan Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş.’nin net satışlarının önceki yıla kıyasla artış oranı ise %73,4 oldu ve bu alanda Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasında 18. sırayı elde ederek en önlerde yer aldı.

Spor kulüpleri arasında yıllık 1 milyar TL gelir barajını aşan ilk şirket olan Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş.’nin 2019 yılında gerçekleşen faiz ve vergi öncesi karı (FVÖK) ise 295,5 milyon TL oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.