İŞTE! 7 nokta formülü ile kusursuz Instagram selfileri

Sosyal medyada en kusursuz fotoğraflarımızı paylaşmak için her gün yeni filtreler ,yeni ışıklar, ve yeni çekim açıları arıyoruz. Özellikle belirdeğimiz açıyı kaybetmeden fotoğraflarımızı çekmek için elimizdeki telefonu olabildiğince yukarı kaldırıp çekmeye çalışıyoruz. Tüm bu yöntemlerin ise tek bir amacı var. Daha iyi göründüğümüz kusursuz ınstagram selfileri çekebilmek.

Dünyada ilk kez Brezilyalı ünlü Plastik Cerrah Dr.Mauricio de Maio tarafından geliştirilen 7 Nokta Formülü (MD Kod) yönetimiyle yüz şekli 7 gün 24 saat geliştirilebiliyor ve yalnızca sosyal medyada değil gerçek hayatta da kusursuz görünmenizi sağlıyor. Instagram fotoğrafları çekmek içinde farklı açı, ışık ve çekim açıları aramanıza gerek kalmıyor.

blank

Türkiye’de 7 Nokta Formülü (MD Kod) uygulamalarıyla dikkat çeken Özel Esteticium Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kiarash Ashrafi 7 nokta formülünün şifreli kodlarını ‘ Ck1, ck4, jw1, c1,c2,jw4, jw5’ olarak açıkladı. Bu şifreli kodlar ile elmacık kemikleri ve çene çizgileri belirleniyor. 7 Nokta yöntemi dolgu uygulamalarını ameliyatlara alternatif olarak kullanarak aynı etkiyi yaratan bir devrim olarak adlandırılıyor. Dr.Kiarash Ashrafi uyguladıkları yöntem ile ilgili olarak; 7 Nokta formülü ile gerçekleştirilen dolgu uygulamaları sayesinde ameliyatsız, ameliyat yapılmış etkisi sağlayabiliyoruz. Şifreli kodları kişinin yüzüne uygularken bu kodları yüze göre doğru analiz etmek ve koda göre dolguyu uygulamak da çok önemli. Bu kodların şifresini çözmek çok da kolay değil. Bizim uyguladığımız MD Kod yönetimiyle kişilerin yüzlerinde yaşadıkları etki anında kendisini gösteriyor ve büyük değişimi yalnızca birkaç ufak dokunuşla yaşıyorlar’ dedi.

Sosyal medya ve günlük yaşamda filtreleri hayatımızdan çıkaracak olan 7 Nokta Formülü kusursuz fotoğraf ve görüntünün formülünü veriyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.