İŞTE! 10 yıl içinde hayatımızdan silinecek 5 şey

Ünlü fütürist Michael McQueen, önümüzdeki 10 yıl içinde hayatımızda yeri olmayacak 5 şeyi açıkladı.

iTUNES
Apple 17 yıldır kullanımda olan uygulaması iTunes’un fişini çekmeye hazırlandığı iddiası bir süredir basında kendisine sıklıkla yer buluyordu. McQueen’a göre, iTunes’un fişini çekecek olan Apple tüm mesaisini Apple Music’e harcayacak.

KREDİ KARTLARI
Yüz tanıma teknolojilerindeki gelişmelere dikkat çeken McQueen, 10 yıl içinde insanoğlunun ödeme yapmak için kredi kartı taşıma zorunluluğundan kurtulacağı iddiasında.

OTOPARKLAR
Sürücüsüz otomobillerin sıklaşması ile otoparkların yok olacağını düşünen McQueen’a göre, 10 yıl içinde her 10 ABD’liden 9’u bu araçları tercih edecek. Aynı yıl UBER gibi hizmetler toplumun yüzde 60’ı tarafından kullanılacak ve bu da otoparklara duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracak.

ÇAĞRI MERKEZLERİ
Yapay zekanın gelişimi en çok çağrı merkezlerinde işsizliğe neden olacak. İddianın sahibi McQueen, yapay zekaya sahip robotların çağrı merkezlerinin yerini alacağını ve bu tarz ofislere de ihtiyaç kalmayacağı görüşünde.

BENZİN İSTASYONLARI
Elektrikli araçların yaygınlaşması ile benzin istasyonlarına olan ihtiyaç da azalarak yok olacak. Zira McQueen’a göre, insanları araçlarını evlerinde şarj edeceği için benzin istasyonu gibi yerlere ihtiyaç kalmayacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.