İstanbul’un yeni sanat rotası

POLAT PİYALEPAŞA İSTANBUL ÇARŞI SANAT MEYDANI KAPILARINI AÇTI

Polat güvencesi ile şehrin dinamiklerine modern bir yorum katan Piyalepaşa İstanbul; Sanat Meydanı ile İstanbul’un yeni sanat rotasını oluşturuyor. Sanatın öncü platformlarına,Türkiye’den ve uluslararası çok sayıda sanatçının çağdaş yapıtlarına ev sahipliği yapan Piyalepaşa İstanbul Sanat Meydanı; yıl boyunca MERKUR, Pi Artworks, .artSümer, Zilberman ve Art On galerilerinin yeni sergileriyle sanatseverleri ağırlayacak. Galeriler sene içinde toplam 24 özel seçkiyi sanat izleyicisiyle buluşturacak ve İstanbul’da sanatın kalbi Piyalepaşa’da atacak.

Polat güvencesi ile hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’da Sanat Meydanı ziyaretçilere kapılarını açtı. Sanatın öncü platformları MERKUR, Pi Artworks, .artSümer, Zilberman ve Art On galerilerine ev sahipliği yapan Sanat Meydanı’nın açılışı ve galerilerin yeni sergilerinin tanıtımı iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı davet ile gerçekleşti. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ev sahipliğinde gerçekleşen davete Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. Küratör Hasan Bülent Kahraman, Jeffi Medina, Avi Alkaş, Ayşe Jaber, Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk, Ebru Uygun, Nilay Özenbay ve iş insanı Sadettin Saran da açılışa eşlik etti.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat;“Piyalepaşa İstanbul, Polat olarak bizim çok kıymetli projelerimizden bir tanesi. Bu projeyi oluştururken İstanbul’a her şeyiyle bir bütün olan yeni bir yaşam alanı kazandırmak arzusundaydık ve bu arzumuza göre tasarladık. Bugün Piyalepaşa İstanbul; konut, ofis, Polat Piyalepaşa Çarşı, toplantı salonları, çocuk deneyim alanları ve zengin gastronomi kültürü ile karma bir yaşam merkezi. Sanat ise bu yaşam alanının en önemli noktalarından biri. Sanat ve sanatçı bizim yıllardır odağımızda olan bir konu, bu projemize de sanatı entegre ettiğimiz, çok değerli sanatçıları, koleksiyonerleri ve kıymetli eserleri ağırladığımız için çok mutluyuz. Yeni sanat rotamızda, sene içinde toplam 24 özel sergide zengin bir sanat seçkisini sanat izleyicisiyle buluşturacağız.” ifadeleriyle İstanbul’un yeni sanat merkezinin Piyalepaşa’da olacağını belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.