İstanbul’da Başkan İmamoğlu’ndan Bilim Kurulu üyelerine plaket

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, COVID-19 pandemisi sürecinde kurum içinde oluşturdukları Bilim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, 16 milyon İstanbullu adına teşekkür etti.

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi sürecinde kurum içinde oluşturdukları Bilim Kurulu üyeleriyle, Kemerburgaz Kent Ormanı’nda bir araya geldi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan ve Sağlık Daire Başkanı Önder Yüksel Eryiğit’in eşlik ettiği Başkan İmamoğlu, kurul üyelerini plaketle onurlandırdı.

Pandeminin başından bu yana bilimin ışığında hareket etmeye özen gösterdiklerini vurgulayan Başkan İmamoğlu, olgun bir biçimde sürecin yürütülmesi adına, hemen böyle bir bilim kurulu oluşturmasına karar verdiklerini anlatarak, kurum içerisindeki bileşenleriyle değerli bir kurul oluştuğunu ve bu kurula; gönülden, içtenlikle bir İstanbul hemşehrisi olarak ve bir bilim insanı olarak sürekli katkı sunulduğunu söyledi.

“BU MASANIN BİZİ ASLA YANILTMAYACAĞINI BİLİYORDUK”

Kamuoyunu, kuruldan gelen raporlarla bilgilendirdiklerinin altını çizen Başkan İmamoğlu, “Hiçbir yöneticinin, hiçbir idarecinin her hususu bilmek gibi bir ne şansı olabilir ne de bunun mümkün olmadığı ortada” dedi.

blank

Sadece sağlık alanında değil, bir kentin ihtiyaç duyduğu her hususta farklı kurulların ve platformların varlığının şehre anlamlı bir kılavuz olacağının altını çizen İmamoğlu, “Zaten siyasi irade, bu ortaya konan tespitleri iyi koordine eder, iyi bir şekilde vatandaşa erişmesini sağlarsa, orada bence dünyanın en güzel sistemi var olur ve bundan herkes mutlu olur. Bunu yapmaya gayret ediyoruz. Gündelik, bizi yoran bazı gündemler, bizi bazen bu işten alıkoysa da mümkün olduğu kadar kendi işimize odaklı ve bu tür masaların bize sunduğu değerli imkanlarla görev süremizi yürüttüğümüzü bilmenizi isterim. Pandemide bizi bir araya getiren ve gönülden, gönüllü bireyler olarak bize sunduğunuz bu katkının elbette ki devamını istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.