İstanbul’a dev dönüşüm projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dörtyol Meydanı’nda 60 bin konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni’nde konuşuyor.

İSTANBUL (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Esenler’de 60 bin konutun teslim törenine katıldı.

3 MİLYON KONUTUN DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLANDI

Şu ana kadar 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük bir kentsel dönüşüm çalışması başlattıklarını, amaçlarının Türkiye’nin hiçbir yerinde sağlıksız, metruk hiçbir yapı bırakmamaktı olduğunu söyledi. “Şehirlerimizi inşa ederken vatandaşlarımızı da mağdur etmedik” diyen Erdoğan, “Yapı inşasında eski kötü alışkanlıkların önünü kestik. Şu ana kadar 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık, bu evlerde oturan 12 milyon vatandaşımız huzur içinde hayatlarını sürdürebilecekleri yuvalarına kavuşturduk” dedi.

“5 YIL İÇİNDE 85 MİLYONUN TAMAMINI GÜVENLİ ŞEMSİYE ALTINA ALACAĞIZ”

Erdoğan, “TOKİ kanalıyla inşa ettiğimiz 1 milyon 170 bin konut sayesinde 5 milyon vatandaşımızın güvenli evlerde huzurla oturmasını sağladık.İnşallah hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde 85 milyonun tamamını güvenli şemsiye altına almaktır” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.