İstanbul Eyüpsultan’a TBB’den çifte ödül

İstanbul’da Eyüpsultan Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği /TBB) tarafından düzenlenen “Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması” ile “Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışmalarının” her ikisinden de ödül almaya hak kazandı.

İSTANBUL (İGFA) – Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği Hizmet Binası’nda gerçekleşen TBB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, il ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

TBB’nin düzenlediği Yeşil Şehirler ve Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışmalarında, Eyüpsultan Belediyesi’nin Çobançeşme Çocuk Köyü ve Odayeri Ekolojik Yaşam Çiftliği projeleri ödüle layık görüldü.

İki ödül birden kazanan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Canla başla çalışmaya devam” mesajı verdi.

ODAYERİ EKOLOJİK YAŞAM ÇİFTLİĞİ PROJESİ ÖDÜL ALDI

Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Odayeri Ekolojik Yaşam Çiftliği fikir projesiyle katılan ve ödüle layık görülen Eyüpsultan Belediyesi, bu proje ile hem Türkiye hem de tüm dünyada sürdürülebilir çevre ve tarım için önemli bir başlık olan permakültür, yeşil ekonomi ve sıfır atık yönetimine odaklanan bir alan kurmayı hedeflediklerini söyledi.

İKİNCİ ÖDÜL, EYÜPSULTAN ÇOCUK KÖYÜ PROJESİYLE…

Eyüpsultan Belediyesi, bir ödül de Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Eyüpsultan Çocuk Köyü fikir projesiyle aldı.

Çocuk Köyü projesi kapsamında, hem Eyüplü çocukların hem de İstanbul’daki tüm çocukların eğlenceli zaman geçirebilecekleri, hayal güçlerini geliştirici etkinliklere katılabilecekleri, yeteneklerini keşfedebilecekleri ve böylece mutlu olabilecekleri bir eğitlence alanını hizmete sokulması planlandı.

Başkan Deniz Köken ödülünü, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in elinden aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.