İstanbul Ataşehir’de çocuklar yeni nesiil teknolojileri deneyimliyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki dezavantajlı öğrencilerin; artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve 3D hologram led fan gibi yeni nesil teknolojileri deneyimleyerek öğrenmelerini hedefleyen “Çocuklar için Gelecek” projesinin pilot uygulaması İstanbul Ataşehir’de başladı.

İSTANBUL (İGFA)- Dijital Gen tarafından geliştirilen projelerden biri olan “Çocuklar için Gelecek” projesinin pilot uygulaması gerçekleştirildi.

İstanbul’da Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’nda gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek pilot uygulamada, okulun 5,6 ve 7. sınıf öğrencileri artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve 3D hologram led gibi yeni nesil teknolojileri deneyimleyecek.

Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım, teknolojiyi yaygınlaştırmak adına kurguladıları projeye desteklerinden ötürü Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday’a teşekkür etti.

Projede bir yıl içerisinde verilen eğitimlerle 120’den fazla okul ve 72 binden fazla öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.