İsmil Güral Ortaokulu Öğrencileri Kaan Efe’ye Nefes Oldu

Çeşme Alaçatı İsmail Güral Ortaokulu öğrencileri 26-27 Mayıs tarihinde okullarında düzenledikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Bilim Şenliklerinde, Bergamalı SMA TİP1 hastası Kaan Efe bebeği unutmadılar.

İsmail Güral Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin ortak çalışmalarıyla tamamlanan, 4006 Bilim Fuarının açılışı gerçekleşti. Öğrenciler tarafından, öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan araştırma ve uygulamalara yer verilen fuar davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

“Alaçatı’da Öğrencilerden Örnek Davranış”

İsmail Güral Ortaokulu öğrencileri 26-27 Mayıs tarihinde okullarında düzenledikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Bilim Şenliklerinde Bergamalı SMA TİP1 hastası Kaan Efe bebeğe destek olmak amacıyla, okullarında stant açarak, öğretmenlerinin ve ailelerinin desteğiyle topladıkları ürünleri Kaan Efe Bebeğe nefes olmak için satışa sundular. Fuar sonunda satıştan elde ettikleri bağışın 5.000 tl olduğunu ifade eden minik yürekler Standın başından bir an bile ayrılmayarak, “Bizler İsmail Güral Ortaokulu öğrencileri olarak öğretmenimiz Çilem Haydaroğlu rehberliğinde yaptığımız çalışmalarla şu ana kadar Kaan Efe Bebek için 50.000 TL bağış topladık. Bu mücadelesinde Kaan Efe’yi yalnız bırakmayacağız. Diğer okullarımızı da sonu güzel bitecek yolculuğunda Kaan Efe bebeğe birlik olmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.