Işın Karaca eski eşi Sedat Doğan ile ilgili suç duyurusunda bulundu

Işın Karaca, eski eşi Sedat Doğan’a, velayeti kendisinde olan çocuğunu olumsuz olarak etkilediğini belirterek dava açtı.

Işın Karaca, avukatı Levent Karakoç aracılığıyla, eski eşi Sedat Doğan ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Milliyet’in haberine göre; Şarkıcı, 9 yaşındaki kızının fotoğrafçı babası için uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu, yurt dışında işlediği suçlar sebebiyle aldığı hapis cezasının velayeti kendisinde olan çocuğunu negatif olarak etkilediğini söyleyerek, şikayetçi olduğunu söyledi.

Olayla alakalı soruşturmasını tamamlayan savcılık, iddianamede, incelemelere karşın Doğan’a ulaşılamadığını, bu sebeple ile ilgili 10 Şubat 2020 tarihinde yakalama kararı çıkarıldığını, fakat bulunamadığı için de savunmasının alınamadığını söyledi.

Aile Hukuku’ndan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali sebebiyle, fotoğrafçıya 3 aydan 1 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Savcı, iddianamede, Doğan’ın uyuşturucu kullanıp ve suç işleyerek velayeti kendisinde olmasa dahi kızına karşı maddi ve manevi özen noksanlığı gösterdiğini söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.