gazetemag tv

iPhone 7 henüz piyasaya bile çıkmadı ama ilk sorun ortaya çıkmaya başladı

iPhone 7’yi merakla bekleyenlerin her ihtimale karşın cihaz için ön sipariş vermeleri doğru bir karar olabilir. Zira yeni bir rapor yeni iPhone’un piyasaya çıkışında yetersiz bir tedarik durumunun yaşanacağını gösteriyor.

Japonya merkezli Nikkei Asian Review’da yer alan rapora göre Apple bazı hatalı bileşenlerin ardından materyal eksikliği sorunuyla karşı karşıya kaldı. Söz konusu bilgiyi veren kaynaklar Cupertinolu firmanın; eğer her zaman olduğu gibi yeni cihazını sonbaharda tanıtırsa en yeni iPhone’a olan ilk taleplerin yeterince karşılanamayabileceği ihtimali olduğunu da belirtiyorlar.

Bileşen kıtlığına ek olarak, iPhone’lara olan taleplerde yaşanan genel düşüşün de Apple’ın tedarikçilerinden gelen verimin düşmesine etki etmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Diğer yandan iPhone aslında bu duruma çok da yabancı değil. Örneğin iPhone 4 piyasaya sürülmeden önce de benzer bir üretim sorunu yaşamış, iPhone 5 de yine tedarik sürecinde bazı sıkıntılarla karşılaşmıştı. Chip

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.