İpek Açar, Beste Açar Haravon hakkında ilk kez konuştı

Kayahan’ın eşi İpek Açar, miras kavgasına tutuştuğu üvey kızı Beste Açar Haravon’a barış çubuğu uzattı: “Beste kötü niyetli bir insan değil. Yasal hakkı neyse onu alacak…”

Merhum Kayahan’ın eşi İpek Açar, aralarının kötü olduğu üvey kızı Beste Açar hakkında aylar sonra ilk kez sessizliğini bozdu. Kayahan’ın vefatının ardından miras kavgasına tutuşarak konuyu mahkemeye taşıyan ikili son olarak şarkı krizi yaşamıştı. Şarkıların telif haklarını elinde bulunduran İpek Açar, Kayahan’ın şarkılarından oluşan bir albüm çıkaracağını söylemişti. Ardından Beste Açar hızlı davranıp albüm hazırlıklarına başlamıştı.

‘TELİF HAKKINI ALACAK’
Her iki tarafta Kayahan’ın şarkılarından oluşan albüm için çalışırken İpek Açar, eşinin kızına kucak açtı.
Aralarındaki husumete son verecek açıklamalar yapan İpek Açar, yaşadığı süre boyunca üvey kızı Beste’yi mağdur duruma düşürmeyeceğini söyledi.
Kayahan’ın ölümünden bir ay önce avukatına talimat vererek bestelerinin tüm hakkını devrettiği İpek Açar, bu konuda da şarkıların telif haklarından gelen parayı yasal yollar çerçevesinde hakkaniyetle dağıtacağını söyledi.
Beste Açar’ın aynı zamanda kötü niyetli biri olmadığının altını çizen İpek Açar, kendisinin üçüncü şahısların etkisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.