Instagram’dan yeni hamle

Son çıkan haberlere göre Instagram profesyonel video içerikleri için ayrı bir bölüm hazırladığı söyleniyor. Peki Instagram neden böyle bir hazırlık içerisine giriyor?

Milliyet’in haberine göre Instagram, 4K çözünürlüklü program ve videoların gösterileceği ayrı bir bölüm oluşturabilir. Tıpkı Facebook’un Watch veya Snapchat’in Discover bölümlerine benzer nitelikte olacağı söyleniyor.

KULLANICILARI YÖNLENDİRECEK

Instagram’ın oluşturduğu bu bölümde videoların dikey formatta gösterime uygun olarak düzenleceği gelen haberler arasında bulunuyor. İçerik üreticilerine herhangi bir gelir yapılacağı konusunda henüz bilgi paylaşılmadı. Fakat paylaşılan 4K videolara kullanıcıları alışveriş sitelerine yönlendirecek bağlantıların da olacağı söyleniyor.

Şirketin konuyla ilgili açıklamayı 20 Haziran’da yapılacağı söylentiler arasında yer alıyor. Yeni 4K video bölümü Instagram’ın keşif bölümüne mi eklenecek, yoksa başka bir sekmede mi sunulacak, henüz belli değil.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.