Instagram Direct Türkiye’de kullanıma sunuldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram, özel mesajlar özelliğini ayrı bir uygulamaya dönüştürdü.

Direct isimli verilen uygulama, özel mesajları Instagram uygulamasından ayırmanın ilk adımı olarak görülüyor. Direct uygulaması Türkiye, Portekiz, İsrail, Şili, İtalya ve Uruguay’daki iOS ve Android kullanıcıları için indirilmeye sunuldu.

Kullanıcılar Direct uygulamasını yüklediklerinde, Instagram uygulamasındaki mesaj kutusu kaldırılıyor ve mesajlara yalnızca yeni uygulama üzerinden erişilebiliyor.

Şu an için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkede test edilen Direct uygulaması, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alması halinde tüm dünyaya sunulacak.

Kamera odaklı bir uygulama olan Direct, kullanıcıların arkadaşlarıyla metin mesajlarının yanı sıra Snapchat’teki gibi fotoğraf ve kısa videolarla iletişime geçmesi için geliştirildi.

Bu uygulamanın çıkış şekli kimilerine tanıdık gelebilir zira Facebook 2014 yılında benzer bir şekilde uygulaması içerisindeki mesajlar özelliğini kaldırarak Messenger isimli ayrı bir uygulama yayınlamıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.