İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth doktor kontrolünde

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, kararın bu sabah yapılan muayene sonrası alındığı belirtildi.

BBC News’in aktardığı habere göre Kraliçe’nin ailesinin de son gelişmelerle ilgili olarak bilgilendirildiği kaydedildi.

Kraliçe’nin büyük oğlu Veliaht Prens Charles eşi Cornwall Düşesi ile birlikte Balmoral’a gitti.

Charles’ın büyük oğlu Cambridge Dükü William de eşi Cambridge Düşesi ile beraber yola çıktı.

Yaz tatili dolayısıyla Temmuz ayından bu yana Balmoral’da olan 96 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, doktorların tavsiyesi üzerine dünkü programını da iptal etmiş ve istirahate çekilmişti.

İngiltere Başbakanı Liz Truss, “tüm ülkenin” son gelişmeleri büyük bir kaygıyla izlediğini söyledi. “Ben ve Birleşik Krallık’taki herkesin aklı Majesteleri ve ailesiyle birlikte” dedi.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Keir Starmer, İskoçya’da iktidardaki İskoç Ulusal Partisi lideri ve özerk yönetimin başbakanı Nicola Sturgeon ve Galler Özerk Yönetimi Başbakanı Mark Drakeford da kaygılı olduklarını bildiren mesajlar yayımladılar.

Anglikan Kilisesi’ni yöneten Canterbury Başpiskoposu Twitter mesajı atarak Kraliçe için dua ettiğini söyledi.

Hatırlanacağı gibi Kraliçe 2. Elizabeth, Salı günü Truss’ı başbakan olarak atamış, sağlık durumu nedeniyle bu tören gelenek olduğu üzere Londra’da değil, Balmoral Kalesi’nde yapılmıştı. Kraliçe’nin buluşma sırasında ayakta ve gülümserken görüldüğü fotoğrafı yayımlanmıştı. Kraliçe 70 yılık devlet başkanlığı boyunca yeni başbakanları daima Londra’da Buckhingham Sarayı’nda kabul etmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.