gazetemag tv

İMA Grup Holding yönetim kurulu başkanı Derya Bağcı hedefini açıkladı

Global ölçekli faaliyetlere imza atan İMA Grup Holding yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan ve Türkiye’nin en iyi kadın yöneticileri arasında gösterilen Derya Bağcı’nın İMA Grup Holding ile 2023’e kadar imza atacağı yatırımların büyüklüğü 25 milyar doları buluyor.

ÜLKEM İÇİN HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM

Avusturya, İngiltere, Rusya, Hong Kong, Afrika ve daha farklı ülkelerde 780 milyon Euro değerinde yatırımlara imza atmayı başaran Derya Bağcı, ülke ekonomisi için kilit sektörleri ifade eden otomotiv, yapı – inşaat, kaya gazı, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve sağlık kalemlerinden oluşmak üzere büyük bir yatırım stratejisini ve projesini yürütüyor.

DERYA BAĞCI YENİ GİRİŞİMLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR

Türkiye ekonomisinin büyümesi ve her alanda kendine yetebilen, yenilikçi ve dinamik üretim modellerine sahip marka ülke haline gelebilmek için yeni girişimcilere ihtiyaç olduğuna inanan ve bu nedenle de girişimcilik altyapısının geliştirilmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini düşünen Derya Bağcı, her iyi fikir yatırıma değer sloganı ile hareket ediyor.

Bu kapsamda, genç girişimcilerin ihtiyacı olan finansman ve deneyimlere erişimin kolaylaştırılması konusundaki tüm çalışmalar destekleniyor.

Yenilikçi yaklaşımlar ve girişimlerle değer yaratacak hizmet ve ürünlerin ülke ekonomisine kazandırılması konusundaki hassasiyetleri yüksek yöneticileri arasında gösterilen Derya Bağcı, bu alandaki sorunların ve tıkanıkların aşılmasına yönelik alınması gereken tedbirleri destekliyor.

DERYA BAĞCI YENİ YATIRIMLARI NELER?

İMA Grup yönetim kurulu başkanı Derya Bağcı hem yurt içinde hem de yurt dışında yatırımlar yapıyor. Haberleşme, bilgi teknolojileri ve savunma gibi hususlarda 500 milyon dolarlık yatırımlara imza atan Derya Bağcı, güneş enerjisi konusunda da ABD ve İtalya’da büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

Rusya başta olmak üzere doğalgaz konusunda sondaj ve dağıtım yapan firmalarla kurulan 500 milyon dolarlık ortaklıkları ile finansal alanda da 1 milyar doları bulan yatırımların yönetimi gerçekleştiriyor.

Derya Bağcı
Derya Bağcı

İMA Grup Holding Hakkında

Holding çatısı altında, İma Group Investment Trade Finance, İma Group Yapı ve Proje Yatırımları A.Ş., Medikal Enerji İnş. Turizm Tic. Ltd. Şti. ile; yatırıma değer her iyi fikre finansal destek ve yatırım ortaklığı sağlamak için başta Hong Kong olmak üzere ABD, İtalya , Luxemburg ve Avusturya gibi farklı ülkelerde faaliyetini devam ettirmektedir.

Yönetim Kurulu başkanlığını Sayın Derya Bağcı’nın yaptığı İma Group, bugüne kadar başta Avrupa olmak üzere gerçekleşen bir çok proje ve kazanılan tecrübeler doğrultusunda her ülkenin karakteristiğine uygun çalışmalarını sürdürmektedir.

Global gücümüzle yatırım desteğine ihtiyaç duyan vizyon sahibi girişimcilerin ve şirketlerin projelerine ortak olarak iyi fikirlerin hayata geçirilmesini sağlama ve alanında öncü bir kurum olma vizyonumuz doğrultusunda faaliyet gösteriyoruz.

Genç ve dinamik nüfusu, aktif sermayesi ve geniş yatırım yelpazesi ile yenilikçi, karlı ve fark yaratan projelere imkan sağlayan Türkiye, grubumuz için ortaklık yapabileceğimiz projeler açısından çok elverişli bir ülkedir.
Türkiye’de geleneksel finansman kurumları olan bankaların kredi faiz oranlarının yüksek olması, bu yüksek maliyetli ve kısa vadeli fonları kullanarak uzun vadeli yatırımları finanse etmesi son derece güç ve imkansız bir durum yaratmaktadır. Gerekli sermaye desteği olmadığında çoğu fikir beklenen başarıyı elde edememektedir.
Sektör ayrımı yapmadan organik dayanışma içinde olup yatırımcılarımıza hem finansal destek sağlıyor hem de deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Yakın gelecekte Ortadoğu ve yakın Asya ülkelerinde de faaliyet gösterme amacıyla Türkiye’deki heyecan verici yolculuğumuza başlamış bulunmaktayız.

16 Aralık 2017 tarihinde Hilton Bosphorus Convention Center’da düzenlediğimiz lansmana devlet erkanı başta olmak üzere iş, sanat ve spor camiasından 1000’e yakın davetli katıldı. İma Group olarak “her iyi fikir yatırıma değer” sloganı ile çıktığımız bu yolda grubumuzu çok daha geniş kitlelere sunmanın heyecanı içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler