gazetemag tv

İma Group Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı, yaptıkları hakkında konuştu

İma Group Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı pandemi döneminde yaptıkları yatırımları ile alakalı konuştu.

Şüphesiz ki pandemi dönemi ekonomiden siyasete, eğitimden tüketime kadar hayatımızda birçok şeyi değiştirmeye başladı. Eskiden alışkanlığımız olmayan birçok şeyin yeni normalimiz olduğu ya da olacağı bir dönemdeyiz.

Düşünce ve davranışlarımızdaki değişiklik elbette tüketim alışkanlıklarımızı da etkileyecek. Dolayısıyla yeni normali anlamak ve yeni normalin tüketim psikolojisine etkilerini doğru yorumlamak şu zamanlarda markaların en büyük ihtiyacı.

Virüsün yayılma hızı, ciddiyeti ve yetkililerin gerekli önlemleri almaması bizi alarm seviyesine getirdi.Şu anda pandemiye karşı en büyük ihtiyaç yüz maskesi.

Sosyal hayatın içerisindeyken, çevrenizdekilerle aranızdaki fiziksel mesafeyi korumaya özen göstererek, bir yüz maskesi kullanmanız, genel sağlığınızı korumanız açısından büyük fark yaratacağı kesin.

Türkiye bu konuda tüm dünyanın gözbebeği olma yolunda ilerliyor…

İMA Group Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı özellikle maske konusunda Türkiye’nin çok önemli bir Pazar olacağı konusun da iddialı çalışmaları başlattı.

Günde 1 milyon 500 adet maske üreten makinaları ithal ederek, İstanbul’u pandemi ile mücadele üssü haline getirecek…

Türkiye’de satışa sunulan makinalar dört kumaş katmanı üretim hattında birleştirilerek maske oluşturuluyor. Kapalı üretimden bitmiş ürün bölümüne kadar bu süreç devam ediyor. En sonunda maskeler ambalajlanıyor.

Bu tam otomatik yüksek hızlı maske üretim hattı, dakikada bin maske üretim hızıyla günde 1,44 milyon maske üretim kapasitesine sahip.

Maske üretiminin yanı sıra halinde bebek bezi ve hijyenik kadın pedi üretmek mümkün.

İma Group yüz maskesi makinalarının yanı sıra, cerrahi önlük, N95 maske, eldiven galoş makinalarının ithalatını yapacak.

Bu ürünlerde kullanılan meltblown ve sm, sms ve mmm kumaşlarında üretimini yapacak. Özellikle yüz maskelerinin üretiminde çığır açan teknoloji İma Group güvencesi ve 5 yıllık garantisi ile pandemi pazarında bir adım önde..

Amerika Birleşik Devletleri sağlık bakanlığı kurumu olan FDA onaylı son teknoloji bu makineden daha hızlısı yok.

YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler