İlhan Şeşen’in merakla beklenen ve altı şarkıdan oluşan EP’si “BASMAKALIP”

Büyük usta İlhan Şeşen’in merakla beklenen ve altı şarkıdan oluşan EP’si “BASMAKALIP” Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanıyor.

EP ile aynı adlı “Basmakalıp” ve “Sevişebilseydik” şarkılarını geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle buluşturansanatçı; bu kez “BEN ARTIK SUSUYORUM” diyor.

blank

İLHAN ŞEŞEN’İN SON ALBÜMÜ!..

“BASMAKALIP” sanatçının müzik kariyerinde yayınlayacağı son albüm olma özelliğini taşıyor. Altı şarkıdan oluşan EP’deki tüm şarkıların söz ve besteleri İlhan Şeşen’e; düzenleme ve tüm enstrümanlar ise Fuat Şeşen’e ait. (“Senden Uzakta” orijinal söz-beste Gerald Rafferty)

“AMCA”DAN ŞARKILI MESAJ: “BEN ARTIK SUSUYORUM”!..

Sanatçı, son yıllarda Türkiye ve dünyada yaşanan tüm olumsuz olaylar karşısında “Ben Artık Susuyorum” diyerek albümüne de noktayı koyuyor.

İLHAN ŞEŞEN’DEN İLK KEZ BİR YABANCI COVER: “SENDEN UZAKTA”

EP’nin bir diğer sürprizi ise İlhan Şeşen’in “Senden Uzakta” isimli şarkı oldu. Şeşen’in müzik kariyerinde Türkçe sözler yazarak yaptığı ilk yabancı cover eser olma özelliğini taşıyan şarkının orijinal söz ve bestesi ise Gerald Rafferty’ye ait.

“Basmakalıp”ta yer alan diğer beş şarkı ise sanatçının kaleme aldığı yepyeni İlhan Şeşen şarkıları olma özelliğini taşıyor. Sanatçının fotoğrafları ise Emre Yunusoğlu’na ait. İlhan Şeşen – “Basmakalıp” EP’si ile 23 Eylül’de tüm müzik platformlarında yayında!..

1 – Basmakalıp
2 – Sevişebilseydik
3 – Gel Güzelim
4- Senden Uzakta (Orijinal Söz & Beste: Gerald Rafferty / Türkçe Sözler: İlhan Şeşen)
5 – Hem de Çok
6 – Ben Artık Susuyorum

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.