İğne deliği kadar çanta binlerce dolara satıldı

‘Mikroskobik el çantası’ ismi verilen iğne deliği kadar büyüklükte olan lüks bir çanta tam 63 bin dolara satışa sunuldu. Çantanın görülebileceği dijital ekranla donatılmış bir mikroskopla birlikte satıldığı öne sürüldü. Satışa, Amerikalı müzisyen, plak yapımcısı ve tasarımcı Pharrell Williams tarafından kurulan çevrimiçi bir müzayede evi olan Joopiter ev sahipliği yaptı.

ABD’de 657’ye 222, 700 mikron boyutlarında küçük bir el çantası Çarşamba günü çevrimiçi bir müzayedede yaklaşık 63 bin dolara satıldı. İnsan gözünün zar zor görebildiği flüoresan sarımsı yeşil çanta, popüler bir markanın tasarımına dayanıyor.

ÜRETİLEN ÇANTA İĞNE DELİĞİ KADAR
Ancak çanta, bu lüks markanın kendisi değil, New York’taki bir sanat kolektifinin eseri. Brooklyn merkezli MSCHF grubu, minik eserine “Mikroskopik El Çantası” adını takarak, çantanın bir iğne deliğinden geçebilecek kadar dar ve bir deniz tuzu tanesinden daha küçük olduğunu iddia etti.

MİKRO ÖLÇEKLİ PLASTİK PARÇALARI
Nesne, mikro ölçekli plastik parçaları 3B yazdırmak için kullanılan bir üretim teknolojisi olan iki fotonlu polimerizasyon kullanılarak yapıldı. Çantanın görülebileceği dijital ekranla donatılmış bir mikroskopla birlikte satıldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.