IDEX İstanbul’un yabancı ziyaretçi sayısı iki günde yirmi iki bini aştı

Ağız ve diş sağlığı sektörü için iki yıl aradan sonra düzenlenen ilk fuar olan IDEX İstanbul – 17. Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı’nın ikinci günü de yoğun geçti. Yirmi iki bini aşan yabancı rakamı fuar katılımcılarının yüzünü güldürdü. Fuarda yüz milyonlarca dolarlık iş sözleşmeleri imzalandı.

Dünya ağız ve diş sağlığı sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan IDEX İstanbul, ikinci gününde yabancı alıcı sayısını 22 binin üzerine çıkardı. Fuara giriş yapan her 3 ziyaretçiden ikisini oluşturan yabancı alıcılar, yerli ziyaretçileri bile geride bıraktı. Fuarcılık sektöründe ilk kez gerçekleşen bu durum, fuar katılımcılarının da yüzünü güldürüyor. Fuarda yüz milyonlarca dolarlık iş sözleşmelerine imza atılıyor.

Bu yıl 17’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX İstanbul, İstanbul Fuar Merkezi’nde devam ediyor. Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden gelen alım gruplarını misafir ediyor.

“Bu fuarın başarısı sürpriz değil”

Fuarın, özellikle yabancı ziyaretçi rakamının sürpriz olmadığını dile getiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Fuar daha açılmadan yabancı alıcı rakamını en az 32 bin olarak öngörmüştük. Çünkü uluslararası data departmanımıza kayıt yaptıran yabancı alıcı rakamı o kadardı. Biz bu fuar için çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Fuar, daha ilk gününden, Türkiye’deki tüm fuarlardan daha fazla yabancı alıcı ağırlayacağını gösterdi. Fuarın ikinci günündeyiz ve yabancı alıcı rakamı 22 bini aştı. Bu rakama ulaşmamızdaki en büyük etken yılların verdiği tecrübe, tamamen profesyonellerden oluşan ekibimiz ve tabi ki fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı BİG DATA – BIA sistemimiz. Öyle bir sistem geliştirdik ki, dünyadaki sektör bazlı tüm alıcıların, özellikle daha önce Türkiye ile ticaret ilişkisi kurmamış müşterilerin datasını oluşturduk. 8 yabancı dile hakim 40 kişilik ekibimiz, fuara özel oluşturduğumuz alıcı dataları ile aylar boyunca görüşmeler yaparak fuara davet etti. Hepsinden çok olumlu dönüşler aldık. Tüm fuarlarımız için uyguladığımız bu sistemin meyvelerini bu fuarda da topluyoruz. Bu sayede daha fuarın ikinci gününde yabancı alıcı sayısı 22 bini, toplam ziyaretçi rakamımız da 35 bini aştı.

IDEX İstanbul’un bir diğer özelliği de yabancı katılımcı sayısı. Türk fuarcılık sektöründe bu kadar yabancı firmanın ürün sergilediği başka bir fuar daha yok. IDEX İstanbul’un gücünü fark eden yabancı firmalar adeta fuara akın etti” dedi.

Sempozyum yoğun ilgi ile karşılandı

Fuarda, uluslararası ünlü yerli ve yabancı akademisyenlerin konuk olduğu, sektörün dünü, bugünü ve yarınının ele alındığı sempozyum da düzenleniyor. IDEX İstanbul kapsamında 4 gün boyunca düzenlenecek sempozyum programlarında ağız ve diş sağlığındaki yenilik ve gelişmeler uygulamalı olarak ele alınıyor. Dünyanın en önemli akademisyen ve uzmanları sektör çalışanları ve öğrencilere sektördeki yenilikler hakkında bilgi veriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.