“Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”ın resmi afiş çalışması tamamlandı

Tarihimizin en önemli kahramanlarından, Türk havacılık tarihine adını altın harflerle yazdıran Vecihi Hürkuş’un hayatını konu alan “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”ın resmi afiş çalışması tamamlandı.

Eğrikapı Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın, görüntü yönetmenliğini Tolga Kutluay’ın yaptığı “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”ın müziklerini Uğur Ateş hazırlıyor.

Filmin başrollerini ise Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Bora Akkaş ve Miray Daner paylaşıyor.

En son teknolojinin kullanıldığı efektleri ve sürükleyici anlatımıyla seyirciyi etkisi altına alacak, mücadelelerle dolu gerçek bir kahramanlık öyküsünü anlatan “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”

25 Mayıs’ta sinemalarda.

blank
“Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”

Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş’un hayatı ilk kez beyaz perdeye taşındı. 1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi’nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin’in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor. Vecihi Hürkuş’un Kurtuluş Savaşı’na kadar olan kahramanlık öykülerinin ve mücadelelerinin güçlü görsel efektlerle anlatıldığı film, Türkiye’de ilk kez hava muharebelerinin en uzun süre gösterildiği film olarak da dikkat çekiyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.