gazetemag tv

Hümeyra, Endemol Medya Prodüksiyon’a icra takibi başlattı

Oyuncu Hümeyra Akbay, iflas eden Endemol Medya Prodüksiyon şirketine Paramparça dizisindeki alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle icra takibi başlattı.

Bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Endemol Medya Prodüksiyon şirketine sanatçı Hümeyra Akbay da dava açtı. Paramparça adlı diziden alacağı için geçen yıl davalı şirkete icra takibi başlattığını, ancak davalı şirketin icra takibini durdurduğunu iddia eden Hümeyra Akbay, icra takibi başlattıktan sonra iki bölümün ücretinin ödendiğini, ancak dosya masrafı, vekalet ücreti, harç parası ve diğer masrafların ödenmediğini iddia etti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; Ünlü sanatçının avukatı İsmail Filiz’in İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açtığı dava dilekçesindeki iddialara göre dizide oynayan oyuncuya 81 ve 82’inci bölümün ücretleri ödenmedi.

Hümeyra Akbay da İstanbul 4. İcra Müdürlüğü kanalıyla icra takibi başlattı. Davalı şirket oyuncunun banka hesabına 81 ve 82’inci bölümün ücreti olan 55 bin lirayı yatırdı. Ancak iddiaya göre Endemol şirketi, dosyadaki vekalet ücreti, faiz, masraflar ile harç parası, borcun diğer unsurlarının parasını yatırmadı.

Davalı şirketin icra dosyasına itirazda bulunduğunu dava dilekçesinde anlatan avukat İsmail Filiz, “İcra dosyasında asıl alacak haricen ödenmiştir. Ancak ödenmemiş olan faiz, vekalet ücreti, masraflar, harç vb. masraflar ödenmemiştir. Alacakların faiziyle birlikte tarafımıza ödenmesini ve davalı aleyhine ayrıca yüzde 20 icra inkar tazminatına karar verilmesini istiyoruz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.