“Hülya Avşar’ın kızı kaçırıldı: Tesadüfün böylesi!”

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, bugünkü “Hülya Avşar’ın kızı kaçırıldı: Tesadüfün böylesi!” başlıklı yazısında, ilginç tesadüfü kaleme aldı.

Hülya Avşar adlı bir kadın, evden kaçan 15 yaşındaki kızı Helen Avşar’ı bulmak için Müge Anlı’ya başvurdu. Ekranda ünlü yıldızın ismini gören seyirciler, şaşkınlık ve merak içinde nişanlısı tarafından kaçırılan kızın hikayesini izledi.

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, bugünkü “Hülya Avşar’ın kızı kaçırıldı: Tesadüfün böylesi!” başlıklı yazısında, ilginç tesadüfü kaleme aldı.

İşte o yazı…

Zeynettin Ağırman 18 Şubat’ta Mardin Nusaybin’den kalkıp, 22 yıl önce kaybettiği kardeşlerini bulmak için Atv’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına gelmişti.

1999 yılında Antalya Muratpaşa’da kız kardeşleri Perihan ve Gülbahar’ı kaybettiğini anlatan Zeynettin, çocukların polis tarafından Çocuk Esirgeme Yurdu’na bırakıldığını öğrenmişti. Program yayına başladıktan 5 dakika sonra Tokat’tan arayan Aslan Sever, çocukları evlatlık alıp öz evlatları gibi büyüttüğünü ve her iki kızı da evlendirdiğini söyleyince stüdyoda büyük bir sevinç yaşandı. Çocukları olmadığı için 1999 yılında Antalya’da Çocuk Esirgeme Kurumu’na başvurduklarını anlatan Aslan Sever, önce kızlardan sadece birini evlat edinmeyi düşündüklerini, ancak eşinin “Bunun kardeşi de varmış. Ayırmayalım çocukları” dediği için her ikisine de yuvalarını açtıklarını anlattı. Onları öz evlatları gibi büyütüp, okutmuşlar ve mürüvvetlerini de görerek 2 torun sahibi olmuşlardı.

BENİM ‘EN İYİ SENARİST’ ÖDÜLÜM HER DAİM KADERE…

Olayın bana göre en önemli tarafı da buydu. Programda daha önce birbirinden ayrılan, habersiz büyüdükleri için mutsuz olan kardeşlerin hikayelerine sıklıkla rastlamıştık. Bu kez duyarlılık gösteren bir aile sayesinde kardeşlik bağları kopmamıştı.

Ertesi gün stüdyoda ağabey Zeynettin Ağırman ile kardeşi Gülbahar’ın birbirlerine kavuştukları anı görünce hemen Atv’nin yeni dizisi Kardeşlerim aklıma geldi. Dizinin ilerleyen bölümlerinde anne babalarını kaybeden 4 kardeşin nasıl birbirinden koptuğuna, hayat fırtınasının önünde nasıl sağa sola savrulduklarına şahit olacağız. Ama bir senarist, ne kadar güçlü bir kaleme sahip olsa, bir yönetmen ne denli işinin ustası olsa, oyuncular ne kadar yetenekli olsa da stüdyodaki o kavuşma anını asla canlandıramazlar. Çünkü; şaşkınlık, hasret, utanma, sevgi, minnet, sevinç, hüzün gibi birbirinden farklı duyguları saniyeler içinde iki çift göze sığdırabilecek bir dizi henüz yapılmadı, yapılamaz da… Benim ‘En İyi Senarist’ ödülüm her daim kadere…

HÜLYA AVŞAR’IN KIZI HELEN AVŞAR ARANIYOR

Başlık şaşırtıcı değil mi? Yıllardır Helin Avşar’ın, ünlü yıldız Hülya Avşar’ın kardeşi değil, kızı olduğu dedikoduları yapılıp durur. Başlık bu yüzden size de ‘gıdıklayıcı’ gelmiş olabilir. Ama olan biten sadece bir isim benzerliğinden ibaret.

Dün Hülya Avşar adlı kadın, evden kaçan 15 yaşındaki kızı Helen Avşar’ı bulmak için Müge Anlı’nın stüdyosundaydı. Meğer kızı ile 16 yaşındaki amca oğlu Mertcan nişanlanmış. Mertcan da “Bizde adettir, nişan olunca kız erkeğin evinde kalır” diye tutturmuş. Kız daha önce de bir kaç kez evden kaçmış.

İşin dramatik tarafı ise anne Hülya Avşar’ın da henüz 15 yaşındayken 19 yaşındaki eşine kaçıp, evlenmesi. Daha sonrası malum: Şiddet, eziyet, ilgisiz bir baba ve madde kullanımının mahvettiği bir evlilik sonunda başı boş kalan bir kız evlat…

Dünkü program başlamadan önce Atv’nin Kahvaltı Haberleri’nde yayınlanan haberi de hatırlatayım: Dünyada her 7 dakikada bir kız, ‘çocuk gelin’ oluyormuş…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.