HONOR, faaliyetlerini 20 yeni pazara yaymayı planlıyor

HONOR, Çin’de elde ettiği yükselişin desteğiyle faaliyetlerini bu yıl Avrupa, Ortadoğu ve Latin Amerika’da 20 yeni pazara yaymayı hedefliyor. Şirket, küresel piyasalara her yıl bir milyar birimin üzerinde yeni ürün göndermeyi planlıyor.

Küresel akıllı cihaz üreticisi HONOR, anavatanı Çin’deki büyümesinin verdiği destekle global pazarlardaki varlığını artıracağını açıkladı.

HONOR CEO’su George Zhao, “Geçtiğimiz yıl, global pazar payımızın neredeyse sıfıra indiğini gördük. HONOR için artık sıfırdan başlama zamanı geldi. Önümüzdeki yıllarda pazar payımızın ve piyasadaki fırsatlarımızın daha da artacağı bir modda olacağız. Her yıl global pazarlara 1 milyar birimin üzerinde ürün gönderme hedefiyle küresel akıllı telefon piyasasına geri döneceğiz” şeklinde konuştu.

Zhao, mayıs ayında premium ürünleriyle İngiltere pazarına giriş yaptıklarını, bu ülkeye ek olarak Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nin Avrupa kıtasındaki temel odakları olacağını da söyledi.

HONOR CEO’su, önümüzdeki beş yıl içinde global pazarlara yapılacak ürün sevkiyatının Çin’deki oranı geçeceğini de ifade etti.

Çalışan sayısı iki yıl içinde sekiz binden 12 bine yükselen HONOR’un iş gücünün yüzde 50’sini Ar-Ge ekipleri oluşturuyor. Şirket çalışan sayısını bu yıl sonuna kadar 14 bin kişiye çıkarmayı da hedefliyor.

Araştırma şirketi Canalys raporuna göre HONOR, 2022’nin ilk çeyreğinde ana vatanı Çin’de pazar payını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla yüzde 20’ye çıkardı. Şirket, Çin’de yıllık bazda en çok büyüme kaydeden iki şirketten birisi olarak dikkat çekiyor.

HONOR CEO’su Zhao, katlanabilir akıllı telefon pazarında dikkat çeken bir büyüme beklediğini de ifade etti ve “Katlanabilir akıllı telefonlar 2018’de piyasaya çıksa da 2022 itibariyle satışlarında büyük bir artış olmasını bekliyoruz” dedi.

Bu yıl katlanabilir modeli Magic V’yi çıkaran şirket, her sene bu segmentte yeni ürünler geliştirmeyi de hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.