Hisarcıklıoğlu: “Fuarcılık sektörü hızla toparlanmaya başladı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Uluslararası Fuarlar Birliği’nin 2022 yılı için belirlediği ‘Fuarların Ekonomik Toparlanmaya Katkısı’ teması ile icra edilecek 1 Haziran 2022 Dünya Fuarcılık Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mehmet UZEL/ ANKARA İGFA- Fuarcılık sektörünün pandeminin yavaşlamasıyla birlikte toparlanmaya başladığını ve ekonomik büyümeye önemli katkı sağladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üretimin satışa dönüşmesinde fuarların sahip olduğu önemi artık tüm dünya kabul etmiş durumda. COVİD-19 Pandemisi döneminde bu önemi yaşayarak da tecrübe ettik. Fuarların sekteye uğramasının olumsuz sonuçları küresel olarak tüm sektörlerde etkisini gösterdi. COVID-19 Pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden biri olan fuarcılık sektörünün hızla toparlanmaya başladığını, düzenlenen fuar sayısının neredeyse Pandemi öncesi dönemi yakaladığını görmek oldukça memnuniyet verici.

Bu ilerlemenin devam edeceğine, sektörün pandemi öncesinden de iyi bir noktaya erişeceğine inanıyorum. Sektör, ekonomik kalkınmadaki payını artırarak, yoluna devam edecektir. Bugün itibariyle 38 fuar düzenleyici firmamız ve fuar merkezi işletmemiz Uluslararası Fuarlar Birliği’nin üyesi konumundadır. Türk Fuarcılık Sektörünün de küresel kriterlerde fuarlar düzenleyerek, Dünya Fuarcılık Sektöründeki yerini hem sağlamlaştırdığını, hem de etkinleştirdiğini görmek bizler için gurur kaynağıdır. Sektör, Covid-19 Pandemisi sonrası ekonomik toparlanmada anahtar rol üstlenecektir. Bu anlamda, sektörde faaliyet gösteren tüm paydaşlara büyük bir sorumluluk düşüyor. Türkiye’de fuarcılık ekosisteminin gelişmesi için çalışan TOBB Yönetim Kurulu adına fuar düzenleyicilerimiz, fuar merkezi işletmecilerimiz, fuar tedarikçileri ve bu ekosistem içerisinde yer alan tüm paydaşlarımızın Dünya Fuarcılık Gününü en içten dileklerimle kutlarım”.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.