Hekimler, yurt dışına göç etmeye devam ediyor! Hastanelerde doktor kalmayacak

Hekimler, düşük maaş sağlıkta şiddet, iş yoğunluğu gibi sorunlarına çözüm bulunmadığı için yurt dışına göç etmeye devam ediyor. Türk Tabipleri Birliği, sağlık çalışanlarının yurtdışında çalışabilmesi için ‘iyi hal belgesi’ başvuru sayısının temmuzda en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi. TTB’nin açıkladığı verilere göre, ‘iyi hal belgesi’ başvuru sayısı temmuzda 288 ile aylık bazda rekor kırdı. 2023’ün ilk 7 ayında başvuranların sayısı ise 1649’a ulaştı.

Sağlık çalışanlarının yurtdışına gidebilmek için aldığı ‘iyi hal belgesi’ne başvurular 2023’ün Temmuz ayında rekor oranda arttı. Temmuzda 288 başvuru ile bugüne kadarki en yüksek aylık değer kaydedildi.

Hekimler, düşük maaş sağlıkta şiddet, iş yoğunluğu gibi sorunlarına çözüm bulunmadığı içim yurt dışına göç etmeye devam ediyor. Türk Tabipleri Birliği (TTB), sağlık çalışanlarının yurtdışında çalışabilmesi için ‘iyi hal belgesi’ başvuru sayısının temmuzda en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi. TTB’nin açıkladığı verilere göre, ‘iyi hal belgesi’ başvuru sayısı temmuzda 288 ile aylık bazda rekor kırdı. 2023’ün ilk 7 ayında başvuranların sayısı ise 1649’a ulaştı.

TTB’den yapılan açıklamada, hak kayıplarına ve şiddet olaylarına vurgu yapılarak “Çoklu kriz ortamında artan hak kayıplarına ve tırmanan şiddete karşı yaşamak ve yaşatmak için mücadeleye devam!” denildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.