Heidi, yeni ve modern haliyle Düşyeri TV’de

Milyonlarca insanın çocukluğunda tanıştığı ve dostluğu, cömertliği, sevgiyi ve her şeye rağmen hayata dört elle sarılmayı öğreten çizgi dizi Heidi, modernize edilmiş yeni haliyle Düşyeri TV’de.

İsviçreli yazar Johanna Spyri tarafından kaleme alınan Heidi’nin kimi zaman yürek burkan kimi zaman gülümseten sıcacık hikâyesi ilk kez 1974 yılında ekranlarla buluşmuş ve Türkiye’de de 1976 yılında izlenmeye başlanmıştı. Bugünün ebeveynlerinin çocukluk gelişimlerinde önemli rol oynayan Heidi, 1965-1979 yılları arasında doğan X ve 1980-1999 yılları arasında doğan Y kuşağının ardından şimdi de bu iki kuşağın çocukları olan 2000 ve sonrası yıllarda doğan Z kuşağının kişilik gelişimlerine yardım edecek.

Tam adı “Heidi, Alplerdeki Kız” olan çizgi dizi, annesinin ölümü sonrası kahramanımızın teyzesi tarafından Alp dağlarında yaşayan dedesine götürmesiyle başlıyor. 39 bölümlük modernize edilmiş çizgi dizide, dedesi Alpöhi ile yaşayan Heidi’nin arkadaşı Peter ile yaramazlıkları ve maceraları eğlenceli bir şekilde işleniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.