Harun Kolçak Best FM’de Yasemin Şefik’in programına konuk oldu

Harun Kolçak, hastalığının ardından yeni albümü “Çeyrek Ası” ile radyolarda ilk kez Best FM’de Yasemin Şefik’in programına konuk oldu. Yeni albümü ve sevenlerinin onun sesinden merakla beklediği samimi açıklamaları beğeniyle dinlendi. Prostat kanserine yakalanan ve mücadelesini hala devam ettiren sevilen sanatçı Harun Kolçak, radyolarda en çok çalan şarkılar arasına yeni albümüyle hızlı bir giriş yaptı. Yasemin Şefik’in “Hayatında yaptığın hataları düşününce ne hissediyorsun” sorusu üzerine; “İnsanız hata yaparız. Ne olduğunu sorma söylemem. Bütün yapılan hatalar benden sorumlu. Hiç kimseyi hatalarımla ilgili suçlamadım.” dedi.

GİR KANIMA DANSI KÜLT OLDU!

Onno Tunç’un orkestrasından bugünlere Sezen Aksu’nun sesini beğenmesiyle şarkı söylemeye başlayan Kolçak; “Benim öyle yatlarım olsun, katlarım hatta atlarım olsun diye hayallerim yoktu.Şarkı söylemek aklımda yoktu. Sezen’in fikriydi. Müzisyenliğimden memnumdum” dedi.“Gir Kanıma” şarkısıyla gönlümüze giren Kolçak müzik adına onurluyum açıklamasından sonra 90’lı yıllar ile ilgili yorumu hayli eğlenceli; “Klipte zıplayan adam adına komik. Öyle dans etmeyi bilmem. Gir Kanıma dansı kült oldu. Baktığım zaman kulağında kocaman halka, bıyıklar, deri mont ya çok cesurdum ya da ne yaptığımı bilmiyorum.”

MABEL MATİZ SEVİYORUM!

Şimdi ki pop müziğin kötü olduğunu yayında anlatan Harun Kolçak; “Tabii güzel şeyler var. Rock yapan arkadaşlar daha dinlenir. İşin pop tarafına baktığım zaman dökülüyor. Çok güzel şarkılar var belki de ben kaçırıyorum. Mabel Matiz’in yaptığı müziği seviyorum.” açıklamasını yaptı.

HARUN KOLÇAK; İREM DERİCİ BANA ÇOK BENZİYOR. ONU ÇOK SEVİYORUM!

Yasemin Şefik’in “Albümde bir çok isim var; ilk olarak “Gir Kanıma” şarkısı İrem Derici yorumlamış. Nasıl buluyorsun İrem’i” sorusu üzerine;
İrem (derici) öncelikle çok vefalı biri. Türkiye’de duyduğum en iyi kadın sesi. Bunu ona dediğimde hüngür hüngür ağladı. Dedim ağlama, müzik konusunda çok kılımdır. İrem her şeyi çok iyi ve doğru söylüyor. Onun deliliği hoşuma gidiyor. Hastanede o da beni ağlattı. Arkadaşı Lider’le geldiler. Pasta yaptırmış üstüne “Çeyrek Asır” yazdırmış. Onu görünce bende ağladım. Bakma sulu gözlüyümdür ama saklamaya çalışıyorum. İrem’e “sen ne kadar insansın.” Dedim. Çok seviyorum İrem’i olduğu gibi. Ekranda nasılda burada da öyle. Onda ki açık sözlülük, yaşanmışlıktan bir de şu dikişlerim var. aslında azdım mı bende çok azarım. İrem’de bana çok benziyor.” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.