Haruki Murakami, Japonya’da salgına özel radyo programı yapacak

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Haruki Murakami, Japonya’da koronavirüs (corona virüs) salgınına özel bir radyo programı yapacak. Murakami, sevdiği şarkıları çalıp gelen soruları cevaplayacak.

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Japon yazar Haruki Murakami, memleketi Japonya’da koronavirüs salgınına özel bir radyo programı sunacak.

‘Stay Home Special’ (Evde Kal Özel) adıyla yayınlanacak radyo programında Murakami, sevdiği şarkılarından bazılarını çalmasının yanı sıra dinleyicilerden gelen soruları da cevaplayacak.

PROGRAM 22 MAYIS’TA BAŞLAYACAK

Tokyo Belediye Başkanı Yuriko Koike’nin şehirde yaşayan insanlara koronavirüs sürecinde evlerinde kalmaları çağrısı yapmasının ardından düzenlenmesi planlanan radyo programı ile Murakami, ülkenin moralini bir nebze olsun yükseltmeye çalışacak. İki saat sürmesi düşünülen program 22 Mayıs’ta Japonya’nın her yerinde yayınlanacak.

Radyo programı öncesinde bir yazı kaleme alan Murakami, müziğin gücünün salgından kaynaklanan efkarı biraz da olsa dağıtmasını umduğunu dile getirmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.