Harran Üniversitesi’nde Ulusal Gençlik Koşusu, Coşkulu Bir Şekilde Gerçekleştirildi

Harran Üniversitesi 30. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde ‘Harran Üniversitesi Ulusal 30. Yıl Gençlik Koşusu’ yapıldı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesinde yapılan ve Ulusal yarışmalarda madalya kazanmış atletlerin de katıldığı koşuya, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Fakülte Dekanları, Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, öğrenciler, vatandaşlar ve çok sayıda sporcu katıldı.

Harran Üniversitesi 30. Yıl Gençlik Koşusu yoğun bir sporcu katılımı ile 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu’nun işaret fişeğini ateşlemesiyle start alan koşuda, erkeklerde ve kadınlarda 9 farklı yaş kategorisinde toplamda 200 sporcu bitiş çizgisine ulaştı.

Erkeklerde Fenerbahçe Kulübü atletlerinden Halil Tekin, kadınlarda ise Milli Atlet Nida Nur Toprak yarışı ilk sırada tamamladı

Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların ilgi gösterdiği koşu sonunda erkeklerde 30 dakika 50 saniye ile Fenerbahçe Spor Kulübü Milli Atletlerinden Halil Tekin birinci, 33.35 dereceyle Milli sporculardan Abdülkerim Turus ikinci, Adem Kaçar 34.17 dereceyle ile üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Milli Atlet Nida Nur Toprak 42 dakika 30 saniyelik derecesiyle ilk sırada yer alırken, Zehra Dokumacı 43.34 ile ikinci oldu. Yüsra Canbek 46.21’lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı.

35 Yaş üstü Erkeklerde ise Eyyüp Yabatu, Kadınlarda ise Zehragül Sağır birinci oldu.

Kadınlarda ve erkeklerde kürsüde yer alan sporculara madalya ve ödüllerini, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren ve Harran Üniversitesi 30. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu verdi.

Üniversite olarak Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdikleri yarışmaya ev sahipliği yaptıklarından dolayı memnuniyetini dile getiren 30. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu; “Sporcularımız, Şanlıurfa’mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Sporun dostluk, kardeşlik ve heyecanı hep bizlerle olsun diyorum. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.