‘Hangisi Karısı’ güldürecek

Soğuk kış günlerinde içinizi sımsıcak ısıtacak, bol kahkaha garantili ‘Hangisi Karısı’ oyunu sizi tiyatronun sıcacık dünyasına davet ediyor.

Başrollerinde güzelliği tescilli, ilk kez podyumdan tiyatroya adım ​atan ​Ece Gürsel ve yakışıklılığının yanı sıra sempatik oyunculuğu ile kadınların başını döndüren Berke Hürcan’ın yer aldığı ‘Hangisi Karısı’ sezonun en çok güldüren oyunu olarak perdelerini açmaya devam ediyor.
Komedi Tiyatroda İzlenir…

Fars türünün en önemli yazarlarından Ray Cooney’in yazdığı, Orhan Azizoğlu’nun çevirisiyle ​Can Törtop’un yönettiği, İngiliz komedilerinin en iyilerinden biri olan Hangisi Karısı, özellikle İngiltere’de ve Broadway’de uzun yıllar sahnelendi ve büyük başarı kazandı. Şimdi ‘Tiyatro Dünyası Oyuncularının’ ‘Komedi Tiyatroda İzlenir’ düsturu ve usta kadrosuyla perdelerini açan oyunda; İki karısı olan bir taksi şoförünün yolunda giden farklı iki hayatının ve düzeninin bir hırsızlık olayının ortasında kendisini bulmasıyla nasıl bozulduğu ve ayrıca işleri nasıl yüzüne gözüne bulaştırdığının komedisi anlatılıyor.

Oyunda; Berke Hürcan, Ece Gürsel’in yanı sıra tiyatronun usta isimlerinden Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban ve Can Mutluca rol alıyor.

Oyunun konusu:

John Smith (Berke Hürcan) Londra’da bir taksi şoförüdür. John’un birbirinden farklı iki hayatı, Londra’nın farklı bölgelerinde iki evi vardır ve de resmi olarak evli olduğu iki eşi: Mary (Ümmühan Kıldiş) ve Barbara (Ece Gürsel). Çok sıkı bir zaman programı yaparak iki evliliğini de hiç şüphe çekmeden devam ettiren John, bir akşam yaşlı bir kadını hırsızlardan kurtarmak isterken gözünü hastanede açar. Hırsızlık olayını araştıran dedektiflerin (Celal Belgil ve Ferhat Balaban) sorularıyla John’un bütün düzeni bozulmak üzeredir.
Üst kat komşusu Stanly’den (Can Törtop) yardım ister ancak Stanly yardım etmekten çok işleri daha da karıştıracaktır. Barbara’nın yeni komşusu Bobby’nin (Can Mutluca) de dahil olmasıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Oyun Programı:

8 Ocak Cuma – 20:30 – Profilo AVM
15 Ocak Cuma – 20:30 – Duru Tiyatro (Kadıköy)
17 Ocak Pazar – BOLU – Turne
22 Ocak Cuma – 20:30 – Akatlar Kültür Merkezi
29 Ocak Cuma – 20:30 – Duru Tiyatro (Kadıköy)

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.