Halk TV, İsmail Saymaz’ın Sözcü’ye geçmesine ilişkin açıklama yaptı

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’den ayrılarak Sözcü TV’ye transfer oldu. Saymaz’ın ayrılığı hakkında açıklama yapan Halk TV, gazetecinin ağustos ayına kadar sözleşmesi olduğunu söyleyerek “Halk TV’den ayrılmakta ısrar etti. Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz” ifade etti.

Gazeteci İsmail Saymaz geçtiğimiz gün yaklaşık 20 aydır çalıştığı Halk TV ile yollarının ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Saymaz, “Bugün itibariyle Halk TV ile yollarımız ayrıldı. Yaklaşık 20 aydır omuz omuza çalıştığım Halk TV emekçilerine ve sevgili izleyicilerimize çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ İLE ANLAŞTI
Saymaz’ın Sözcü grubuyla anlaştığı, hem Sözcü TV’de program yapacağı hem de gazetede yazacağı öğrenildi.

HALK TV’DEN AÇIKLAMA
Son olarak Halk TV, Saymaz’ın Sözcü’ye geçmesine ilişkin açıklama yaptı.

Saymaz’ın sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurum ile bağlantısını “ısrarla” bitirmek istediği belirtilen açıklamada, “Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz” denildi.

‘ETİK BULMADIK’
Halk TV internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz, sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurumumuzla olan bağını kopararak bir başka yayın kuruluşuna geçmeyi tercih etti. Halk TV ailesi olarak İsmail Saymaz’a yeni kurumunda başarılar dilerken yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek için bu açıklamayı yapmayı bir zorunluluk olarak görüyoruz:

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz, ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek, dün itibarıyla Halk TV ailesinden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir.

Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik. Fakat Saymaz, bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için Halk TV’den ayrılmakta ısrar etti. Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz. Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.