Hakan Aysev ve İpek Açar’dan unutulmaz “Kayahan” konseri

Büyük usta Kayahan’ın herkesin hayatına dokunmuş unutulmaz eserleri, Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar senfonik projesi ile dün gece Cemal Reşit Rey’de muhteşem bir konserle dinleyiciyle buluştu.

Unutulmaz eserleriyle Türk Pop Müziği tarihine adını altın harflerle yazdıran Kayahan’ın çalışmalarını Türkiye’nin tanınan tenörlerinden Hakan Aysev ile İpek Açar yorumladı. Sanatçılara, Alper Kömürcü’nün müzik direktörlüğündeki senfoni orkestrası eşlik etti.

2 saat süren konserin biletleri, konsere 10 gün kala tükendi, İpek Açar ve Hakan Aysev sahneye çıkmadan önce gazetecilerle biraraya gelerek duygularını anlattılar.

İpek Açar: “Çok değerli dostum Hakan Aysev’le birlikte unutulmaz Kayahan şarkılarını seslendireceğiz, elimizden geldiği kadar, bıraktıklarına ses ve nefes olmaya gayret edeceğiz. Biletlerimizin 10 gün önceden tükenmesine çok sevindik, bu bizi çok mutlu etti, konserimizin devamı gelecek” derken Hakan Aysev duygularını: “Kayahan şarkıları benim için de çok çok önemli şarkılar. Onunla birlikte çalışma fırsatı yakaladığım bir dönem var, o dönemde onun sıcak kişiliğini yaşama şansına eriştim. Ama sevgili İpek’le de müzik olarak ve insan olarak çok iyi anlaşıyoruz, uzun zamandır istediğimiz bir projeydi, harika da bir maestromuz var Alper Kömürcü; büyük senfoni orkestrası ile çok emek verilen bir proje oldu. Projemiz devam edecek, sırada Türkiye turnemiz var dedi.

Gazeteciler konser fikrinin nereden geldiğini sorunca İpek Açar, “Seyirciden geldi. Her sene ben İyi ki Doğdun Kayahan Konserleri organize ediyorum, her konserden sonra çok istek geliyordu, biz bu şarkıları dinlemek istiyoruz diye… Herkes Kayahan şarkısı söylüyor konserinde, Kayahan şarkısı söylemeyen sanatçı dostumuz yok gibi, ama bu sadece Kayahan şarkılarının olduğu bir proje… O yüzden bunu gerçekleştirdik” dedi.

“BÜYÜK EMEK VAR 3 AYDIR HAZIRLANIYORUZ”

İpek Açar: “Çok büyük emek var bu projede, Alper Kümürcü tüm orkestrasyonları büyük emek vererek yaptı kendisine de çok teşekkür ediyoruz”dedi.

BALAYI YERİNE SAHNEDE

Geçtiğmiz hafta altıncı kez nikah masasına oturan Hakan Aysev’e gazeteciler “Balayı yerine sahnedesiniz” deyince “Balayını yaptık, 3 günlük bir Antalya tatili yaptık” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.