Hakan Aysev ve İpek Açar’dan Kayahan şarkıları

Büyük usta Kayahan’ın herkesin hayatına dokunmuş unutulmaz eserleri, Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar senfonik projesi ile sahnelenecek.

Unutulmaz eserleriyle Türk Pop Müziği tarihine adını altın harflerle yazdıran Kayahan’ın çalışmalarını Türkiye’nin tanınan tenörlerinden Hakan Aysev ile İpek Açar yorumlayacak. Sanatçılara, Alper Kömürcü’nün müzik direktörlüğünde senfoni orkestrası eşlik edecek. Konser 24 Ekim gecesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.

İpek Açar, Hakan Aysev önceki gün konserin fotoğraf çekimlerinde biraraya geldiler, Aysev ve Açar’a, orkestranın maestrosu, konserin müzik direktörü olan Alper Kömürcü eşlik eşlik etti.

Hakan Aysev duygularını: “Çok heyecanlıyım. Müziği çok iyi algılayan, 2 tarafı da çok iyi bilen bir maestromuz var, Alper Kömürcü gerçekten hem Klasik Batı Müziğini çok iyi biliyor, hem de popüler müziğe çok yatkın. Hep beraber oturduğumuzda öyle güzel fikirler doğuyor ki 24 Ekim çok özel bir gece olacak” diyerek anlattı.

İpek Açar’da: “Senede 1 kez İyi ki Doğdun Kayahan konseri gerçekleştiriyoruz, bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdik ve senfoni orkestrası eşliğinde yapıyoruz bu konserleri. Konserlerden sonra ‘İpek Hanım ne olur bunun devamını getirin, Türkiye’nin pek çok iline taşıyın mesajları geliyor. Aslında seyircinin isteği ile doğmuş bir proje bu. İnşaallah ilkini burada gerçekleştireceğiz, şimdiden 2-3 özel gecemiz var tarihleri belli olan, Türkiye’yi dolaşacağa benziyoruz bu konserimizle” dedi.

Gazetecilerin “Bu projeden albüm çıkar mı?” sorusuna ise, Hakan Aysev büyük bir heyecanla “olsun” derken, İpek Açar da “neden olmasın” yanıtını verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.