Hadise’nin “Fiberliyoruz” reklamı durdurulacak

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanmaya başlanan Türk Telekom’un “Fiberliyoruz” reklamı için durdurma kararı alındı.

Türk Telekom’un Avea ve TTNET markaları ile birleşmesinin ardından hazırlanan “Fiberliyoruz” reklamı için, Reklam Özdenetim Kurulu durdurma kararı aldı. Bu kararın sebepleri ile ilgili konuşulan konular “Fiberliyoruz” filminin internet, tv ve diğer mecralarda yanıltıcı bir özellik taşıdığı yönünde. Reklamdaki 4,5G hizmetinin yalnızca Türk Telekom’da olması algısı oluştuğu da “Fiberliyoruz” hakkında konuşulanlar arasında.

Reklam filminin yanıltıcı bulunması ile ilgili detaylar şu şekilde:

4,5G hizmeti ile fiber gücünün denizin ortasında da geçerli olduğu algısı, Henüz hizmete sunulmamış 4,5G şebekelerinden bahsedilmesi e mobil cihazlarda henüz kullanılmayan 4,5G’nin var olduğunu gösterme, Avea, TTNET ve Türk Telekom’un birleşmesiyle hizmet kalitesinin artacağına dair algı oluşturulup bunun nasıl yapılacağının anlatılmaması.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.